Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Doktoraty 2017

mgr Agnieszka Cierpich

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Agnieszki Cierpich zatytułowanej Status i funkcje elementów angielskich w języku Polaków zatrudnionych w wybranych korporacjach międzynarodowych w Polsce odbędzie się 4 stycznia 2018 r. o godzinie 15:00 w Sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Elżbieta Mańczak-Wohlfeld.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Hermina Cielas

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Herminy Cielas zatytułowanej Sanskrycka poezja figuratywna: Teoria i praktyka na przykładzie citrabandha odbędzie się 14 grudnia 2017 r. o godzinie 15:00 w Sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Lidia Sudyka.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Barbara Rumbinas

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Barbary Rumbinas zatytułowanej James Fenimore Cooper a amerykańska debata publiczna odbędzie się 11 grudnia 2017 r. o godzinie 15:00 w Sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest dr hab. Zygmunt Mazur.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Agnieszka Wójcik-Marduła

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Agnieszki Wójcik-Marduły zatytułowanej La parole agressiva. L'étude du discours conflictuel sur l'exemple de l'insulte (Mowa agresji. Analiza dyskursu przemocy na przykładzie zniewagi) odbędzie się 29 czerwca 2017 r. o godzinie 15:00 w Sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Marcela Świątkowska.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Elżbieta Żurawska

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Elżbiety Żurawskiej zatytułowanej Parabeln i Stig Dagermans novellistik (Parabola w nowelistyce Stiga Dagermana) odbędzie się w dniu 8 czerwca 2017 r. o godzinie 15:00 w Sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest dr hab. Krzysztof Bak.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Agnieszka Kocik

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Agnieszki Kocik zatytułowanej La pensée excentrique et la raison sublime dans la littérature des années 30.-70. du XIXe siècle (Ekscentryczna myśl i wzniosły rozum w literaturze w latach 1830-1870) odbędzie się w dniu 1 czerwca 2017 r. o godzinie 15:00 w Sali Senackiej w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Barbara Sosień.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Michał Łuczyński

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgra Michała Łuczyńskiego zatytułowanej Teonimia słowiańska. Analiza formalna i semantyczna odbędzie się w dniu 25 maja 2017 r. o godzinie 15:00 w sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest dr hab. Norbert Ostrowski.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Marta Rey-Radlińska

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Marty Rey-Radlińskiej zatytułowanej Ku poetyce staroislandzkiej formy prozatorskiej – þáttr odbędzie się w dniu 11 maja 2017 r. o godzinie 15:00 w sali nr 42 na Wydziale Polonistyki przy ul. Gołębiej 18 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest dr hab. Piotr de Bończa-Bukowski.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Paulina Wójcikowska-Wantuch

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Pauliny Wójcikowskiej-Wantuch zatytułowanej Rosyjska bajka literacka na przełomie XX i XXI wieku odbędzie się w dniu 4 maja 2017 r. o godzinie 15:00 w sali nr 30 Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Halina Waszkielewicz.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Anna Kowalcze-Pawlik

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Anny Kowalcze-Pawlik zatytułowanej Głos zemsty. Kobiety i przemoc w angielskim dramacie wczesnonowożytnym (The Voice of Vengeance: Women and Violence in the Early Modern English Drama) odbędzie się w dniu 6 kwietnia 2017 r. o godzinie 15:00 w Sali Senackiej Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Marta Gibińska-Marzec.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Sabina Nowak

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Sabiny Nowak zatytułowanej Rola refleksji i samooceny w rozwijaniu zintegrowanych umiejętności językowo-przedmiotowych w szkole wyższej odbędzie się w dniu 21 marca 2017 r. o godzinie 15:00 w Collegium Paderevianum, al. A. Mickiewicza 9A.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Władysław Miodunka.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Emilii Hańczyk zatytułowanej Fenomen Róży Świata jako wyraz filozoficzno-artystycznych poszukiwań Daniiła Andriejewa odbędzie się w dniu 16 marca 2017 r. o godzinie 15:00 w Collegium Novum, ul. Gołębia 24.

Promotorem przewodu jest dr hab. Józef Kuffel.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Natalia Chwaja

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Natalii Chwai zatytułowanej Miasto w przestrzeni, miasto w świadomości – figura miasta w prozie Claudia Magrisa na tle dwudziestowiecznej tradycji literatury triesteńskiej odbędzie się w dniu 9 marca 2017 r. w Collegium Novum, ul. Gołębia 24.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Maria Maślanka-Soro.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Adam Nowakowski

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Adama Nowakowskiego zatytułowanej Obraz Finlandii w rosyjskiej literaturze podróżniczej (1809–1917) odbędzie się w dniu 2 marca 2017 r. w Collegium Novum, ul. Gołębia 24.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Grzegorz Przebinda.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Justyna Romanowska

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Justyny Romanowskiej zatytułowanej Polsko-ukraińsko-rosyjskie konteksty poezji metafizycznej serbskiego baroku odbędzie się w dniu 31 stycznia 2017 r. w sali nr 2 Collegium Paderevianum, al. A. Mickiewicza 9A.

Promotorem przewodu jest dr hab. Dorota Gil, prof. UJ.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Anna Okońska-Kasprzak

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Anny Okońskiej-Kasprzak zatytułowanej Pojęcie interkulturowości w lingwistyce germanistycznej. Analiza krytyczna odbędzie się 19 stycznia 2017 roku.

Promotorem przewodu jest dr hab. Antoni Dębski, prof. UJ.

Recenzentami pracy doktorskiej są: