Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Academic Degrees

Web Content Display Web Content Display

Doktoraty 2017

mgr Agnieszka Cierpich

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Agnieszki Cierpich zatytułowanej Status i funkcje elementów angielskich w języku Polaków zatrudnionych w wybranych korporacjach międzynarodowych w Polsce odbędzie się 4 stycznia 2018 r. o godzinie 15:00 w Sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Elżbieta Mańczak-Wohlfeld.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Hermina Cielas

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Herminy Cielas zatytułowanej Sanskrycka poezja figuratywna: Teoria i praktyka na przykładzie citrabandha odbędzie się 14 grudnia 2017 r. o godzinie 15:00 w Sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Lidia Sudyka.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Barbara Rumbinas

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Barbary Rumbinas zatytułowanej James Fenimore Cooper a amerykańska debata publiczna odbędzie się 11 grudnia 2017 r. o godzinie 15:00 w Sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest dr hab. Zygmunt Mazur.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Agnieszka Wójcik-Marduła

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Agnieszki Wójcik-Marduły zatytułowanej La parole agressiva. L'étude du discours conflictuel sur l'exemple de l'insulte (Mowa agresji. Analiza dyskursu przemocy na przykładzie zniewagi) odbędzie się 29 czerwca 2017 r. o godzinie 15:00 w Sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Marcela Świątkowska.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Elżbieta Żurawska

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Elżbiety Żurawskiej zatytułowanej Parabeln i Stig Dagermans novellistik (Parabola w nowelistyce Stiga Dagermana) odbędzie się w dniu 8 czerwca 2017 r. o godzinie 15:00 w Sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest dr hab. Krzysztof Bak.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Agnieszka Kocik

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Agnieszki Kocik zatytułowanej La pensée excentrique et la raison sublime dans la littérature des années 30.-70. du XIXe siècle (Ekscentryczna myśl i wzniosły rozum w literaturze w latach 1830-1870) odbędzie się w dniu 1 czerwca 2017 r. o godzinie 15:00 w Sali Senackiej w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Barbara Sosień.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Michał Łuczyński

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgra Michała Łuczyńskiego zatytułowanej Teonimia słowiańska. Analiza formalna i semantyczna odbędzie się w dniu 25 maja 2017 r. o godzinie 15:00 w sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest dr hab. Norbert Ostrowski.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Marta Rey-Radlińska

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Marty Rey-Radlińskiej zatytułowanej Ku poetyce staroislandzkiej formy prozatorskiej – þáttr odbędzie się w dniu 11 maja 2017 r. o godzinie 15:00 w sali nr 42 na Wydziale Polonistyki przy ul. Gołębiej 18 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest dr hab. Piotr de Bończa-Bukowski.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Paulina Wójcikowska-Wantuch

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Pauliny Wójcikowskiej-Wantuch zatytułowanej Rosyjska bajka literacka na przełomie XX i XXI wieku odbędzie się w dniu 4 maja 2017 r. o godzinie 15:00 w sali nr 30 Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Halina Waszkielewicz.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Anna Kowalcze-Pawlik

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Anny Kowalcze-Pawlik zatytułowanej Głos zemsty. Kobiety i przemoc w angielskim dramacie wczesnonowożytnym (The Voice of Vengeance: Women and Violence in the Early Modern English Drama) odbędzie się w dniu 6 kwietnia 2017 r. o godzinie 15:00 w Sali Senackiej Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Marta Gibińska-Marzec.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Sabina Nowak

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Sabiny Nowak zatytułowanej Rola refleksji i samooceny w rozwijaniu zintegrowanych umiejętności językowo-przedmiotowych w szkole wyższej odbędzie się w dniu 21 marca 2017 r. o godzinie 15:00 w Collegium Paderevianum, al. A. Mickiewicza 9A.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Władysław Miodunka.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Emilii Hańczyk zatytułowanej Fenomen Róży Świata jako wyraz filozoficzno-artystycznych poszukiwań Daniiła Andriejewa odbędzie się w dniu 16 marca 2017 r. o godzinie 15:00 w Collegium Novum, ul. Gołębia 24.

Promotorem przewodu jest dr hab. Józef Kuffel.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Natalia Chwaja

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Natalii Chwai zatytułowanej Miasto w przestrzeni, miasto w świadomości – figura miasta w prozie Claudia Magrisa na tle dwudziestowiecznej tradycji literatury triesteńskiej odbędzie się w dniu 9 marca 2017 r. w Collegium Novum, ul. Gołębia 24.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Maria Maślanka-Soro.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Adam Nowakowski

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Adama Nowakowskiego zatytułowanej Obraz Finlandii w rosyjskiej literaturze podróżniczej (1809–1917) odbędzie się w dniu 2 marca 2017 r. w Collegium Novum, ul. Gołębia 24.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Grzegorz Przebinda.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Justyna Romanowska

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Justyny Romanowskiej zatytułowanej Polsko-ukraińsko-rosyjskie konteksty poezji metafizycznej serbskiego baroku odbędzie się w dniu 31 stycznia 2017 r. w sali nr 2 Collegium Paderevianum, al. A. Mickiewicza 9A.

Promotorem przewodu jest dr hab. Dorota Gil, prof. UJ.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Anna Okońska-Kasprzak

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Anny Okońskiej-Kasprzak zatytułowanej Pojęcie interkulturowości w lingwistyce germanistycznej. Analiza krytyczna odbędzie się 19 stycznia 2017 roku.

Promotorem przewodu jest dr hab. Antoni Dębski, prof. UJ.

Recenzentami pracy doktorskiej są: