Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zmarł prof. dr hab. Dariusz Brodka

Zmarł prof. dr hab. Dariusz Brodka

Z najgłębszym żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w nocy, 2 stycznia, zmarł prof. dr hab. Dariusz Brodka, Dyrektor Instytutu Filologii Klasycznej UJ, członek Komisji Filologii Klasycznej PAU, Polskiego Towarzystwa Filologicznego, Komitetu Nauk o Kulturze Antycznej PAN.

Znakomity uczony o światowej renomie, należał do grona najlepszych współczesnych znawców późnego antyku. Autor fundamentalnych prac z zakresu kultury, historii idei i historiografii późnego Cesarstwa, wśród których szczególne miejsce zajmują monografie na temat twórczości Ammiana Marcelina i Prokopiusza, oraz postaci Narsesa. Tłumacz i komentator Historii wojen Prokopiusza, współautor tłumaczenia i opracowania Digestów Justyniańskich oraz Słownika łacińsko-polskiego.

Człowiek wielkiego serca, wielkiej skromności i ogromnego hartu ducha, którego nie pokonała wielomiesięczna choroba.  Nasz Przyjaciel, Kolega, Nauczyciel.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 12.00 w czwartek, 4 stycznia, w Kaplicy przy Cmentarzu Komunalnym w Skawinie, przy ul. Wyspiańskiego 15 b.

Rodzinie i Bliskim wyrazy najgłębszego współczucia składają koleżanki i koledzy z Instytutu Filologii Klasycznej, władze Wydziału Filologicznego oraz cała społeczność uniwersytecka.