Gundula Weimann z wizytą na Wydziale Filologicznym UJ

W dniu 9 maja 2023 roku Wydział Filologiczny UJ odwiedziła Gundula Weimann, córka prof. Roberta Weimanna.

W tym roku akademickim Gundula Weimann przekazała Bibliotece Wydziału Filologicznego zbiór 3000 wartościowych książek z prywatnej biblioteki prof. Roberta Weimanna i tym samym zrealizowała w ten sposób część testamentu swojego ojca.

Gundula Weimann w towarzystwie dr hab. Władysława Witalisza, prof. UJ odwiedziła Bibliotekę Wydziału Filologicznego UJ, gdzie miała okazję zobaczyć książki z biblioteki swojego ojca na bibliotecznych półkach.

Przekazane książki stanowią cenną kolekcję, zawierająca przede wszystkim pozycje o dramacie angielskim oraz angielskiej i niemieckiej literaturze średniowiecznej i renesansowej. Dzięki temu Biblioteka Wydziału Filologicznego jest w posiadaniu jednej z najlepszych kolekcji szekspirowskich w Polsce.

Robert Weimann (1928-2019) - anglista, literaturoznawca, teatrolog, znany badacz Williama Szekspira.