Studia Doktoranckie

Sesja letnia 2019/20 - sprawozdania doktoranckie

Szanowni Państwo, na podstawie komunikatów oraz zarządzeń władz rektorskich i dziekańskich uprzejmie informujemy, że rozliczenie roku akademickiego 2019/2020 zostaje przeniesione na wrzesień. Dotyczy to także składania sprawozdań doktoranckich. Zaplanowane na sesję letnią zaliczenia i egzaminy mogą się odbywać, jednak ostateczne rozliczenie roku nastąpi we wrześniu. Z tych racji nie ma powodu ani potrzeby pisania wniosków do kierownika studiów doktoranckich z prośbą o przeniesienia rozliczenia roku na wrzesień - prosimy o składanie sprawozdań do 30.09.2020 r.

Konkurs DSC dla doktorantów i młodych naukowców

Zgodnie z wiadomością otrzymaną od pana Dziekana Sosnowskiego uprzejmie informuję, że najbliższy konkurs DSC dla doktorantów i młodych naukowców zostanie ogłoszony we wrześniu br. i zostanie rozstrzygnięty na początku października. Wynika z tego, że wiosenna edycja konkursu została zawieszona. Regulamin konkursu jesiennego będzie obejmował w pierwszej kolejności finansowanie publikacji, następnie konferencji, a na końcu kwerendy (pod warunkiem, że perspektywa wyjazdów badawczych będzie możliwa). Kalendarz i warunki aplikacji zostaną podane do wiadomości w późniejszym terminie. Kierownik studiów doktoranckich dr hab. Krzysztof Bielawski, prof. UJ

Pomoc psychologiczna

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że Studencki Ośrodek Wsparcia i Adaptacji (https://sowa.uj.edu.pl) prowadzi pomoc psychologiczną w czasie trwania epidemii.
Czasowe zmiany w Regulaminie świadczeń dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego

W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju studenci i doktoranci ubiegający się o zapomogę lub stypendium dla osób niepełnosprawnych mogą składać wniosek i dokumentację jedynie w wersji elektronicznej.

Zmiany w zarządzeniu dotyczącym Regulaminu świadczeń dla studentów i doktorantów

Uprzejmie informujemy, że ukazało się zarządzenie nr 36 Rektora UJ z 7 kwietnia 2020 roku w sprawie zmiany zarządzenia nr 78 Rektora UJ z 1 października 2019 roku w sprawie Regulaminu świadczeń dla studentów i doktorantów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ogłoszenia zostały zamieszczone w aktualnościach na stronach: www.studiuje.uj.edu.pl i www.stypendia.uj.edu.pl.
Udostępnianie zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej w postaci elektronicznej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Profesorów oraz studentów UJ przygotowujących prace licencjackie, magisterskie i doktorskie Biblioteka Jagiellońska zgłasza gotowość udostępniania niezbędnych im zbiorów w postaci elektronicznej (skanów)

Odwołanie zajęć dydaktycznych

W związku z zaistniałą sytuacją oraz rozporządzeniami wydanymi kolejno przez JM Rektora UJ, Dziekanów jednostek, Ministra Nauki oraz p. Kanclerz UJ w sprawie odwołania zajęć dydaktycznych przedstawiamy stanowisko Kierownika Studiów Doktoranckich

Dyżur Kierownika Studiów w dniu 11.03.2020 r. zostaje przeniesiony na 12.03.2020 r.

Dyżur prof. Krzysztofa Bielawskiego z dnia 11.03. zostaje przeniesiony na 12.03.2020 r. czwartek w godz. 11.00 - 12.00 z powodu zebrania służbowego.
Konfrontacje z przekładem 2

Doktoranckie Koło Naukowe TRANSLATIO, Instytut Językoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pod patronatem Komisji Przekładoznawczej Międzynarodowego Komitetu Slawistów mają zaszczyt zaprosić filologów różnych specjalności (rusycystów, slawistów, anglistów, germanistów, romanistów i in.) do udziału w konferencji

Dyżur Kierownika Studiów Doktoranckich w semestrze letnim 2019/20

Uprzejmie informujemy, że dr hab. Krzysztof Bielawski, prof. UJ dyżuruje w środy od godz. 10.00. do 11.00. Dotychczasowe godziny dyżuru ostatecznie nie uległy zmianie w II semestrze.