Studia Doktoranckie

Zmiany w zarządzeniu dotyczącym Regulaminu świadczeń dla studentów i doktorantów

BIP UJ http://www.bip.uj.edu.pl/

"1.W okresie od 1 kwietnia 2020 rokudo 30 września 2020 roku studenci i doktoranci ubiegający się o:

1) zapomogę w związku ze znalezieniem się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej, w tym związanej z wprowadzeniem w Rzeczypospolitej Polskiej ograniczeń z powodu zapobiegania zakażeniu wirusem SARS-CoV-2, mogą składać wniosek i dokumentację jedynie w wersji elektronicznej;

2) stypendium dla osób niepełnosprawnych na rok akademicki 2019/2020, mogą składać wniosek i dokumentację jedynie w wersji elektronicznej przepisu § 8 ust.7 nie stosuje się.

2.W przypadkach, o którychmowa w ust. 1, zarejestrowanie formularza elektronicznego w USOSweb stanowi złożenie wniosku.

3.Do wniosku o zapomogę należy dołączyć dokumenty elektroniczne lub skany dokumentów potwierdzających wystąpienie okoliczności powodujących znalezienie się przejściowo w trudnej sytuacji życiowej, a w przypadku ubiegania się o stypendium dla osób niepełnosprawnych dokument elektroniczny lub skan właściwego dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność.”.

Zpomogę przyznaje SSUJ/TDUJ, sporządza decyzje DSS

Z najważniejszych zmian po stronie studenta/doktoranta:

- wniosek nie jest rejestrowany (brak przycisku „Zarejestruj”), a składny (przyciskiem „Podpisz i złóż elektronicznie”). Wniosek złożony wg nowej procedury od razu jest w stanie „Złożony”. Tożsamość studenta jest weryfikowana dwuetapowo: przez zalogowanie się do USOSweb oraz w czasie podpisywania wniosku, gdy system poprosi o podanie kodu wysłanego na adres e-mail.

- student uzupełnia kilka informacji o swoich dochodach (rodzaj bardzo uproszczonego oświadczenia o dochodach, które jest częścią wniosku o zapomogę; dwa ekrany)

- student zobowiązany jest dołączyć dokumenty potwierdzające zdarzenie – w wersji elektronicznej. Takim zdarzeniem nie jest np. rozprzestrzenianie się pandemii, a utrata pracy/zarobków lub inne szkody powstałe w związku z pandemią i mające wpływ na sytuację życiową studenta.

Data opublikowania: 09.04.2020
Osoba publikująca: Magdalena Rogóż-Kotowska