Studia Doktoranckie

Odwołanie zajęć dydaktycznych

W związku z zaistniałą sytuacją oraz rozporządzeniami wydanymi kolejno przez JM Rektora UJ, Dziekanów jednostek, Ministra Nauki oraz p. Kanclerz UJ w sprawie odwołania zajęć dydaktycznych przedstawiamy stanowisko Kierownika Studiów Doktoranckich

Dyżur Kierownika Studiów w dniu 11.03.2020 r. zostaje przeniesiony na 12.03.2020 r.

Dyżur prof. Krzysztofa Bielawskiego z dnia 11.03. zostaje przeniesiony na 12.03.2020 r. czwartek w godz. 11.00 - 12.00 z powodu zebrania służbowego.

Konfrontacje z przekładem 2

Doktoranckie Koło Naukowe TRANSLATIO, Instytut Językoznawstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach pod patronatem Komisji Przekładoznawczej Międzynarodowego Komitetu Slawistów mają zaszczyt zaprosić filologów różnych specjalności (rusycystów, slawistów, anglistów, germanistów, romanistów i in.) do udziału w konferencji

Dyżur Kierownika Studiów Doktoranckich w semestrze letnim 2019/20

Uprzejmie informujemy, że dr hab. Krzysztof Bielawski, prof. UJ dyżuruje w środy od godz. 10.00. do 11.00. Dotychczasowe godziny dyżuru ostatecznie nie uległy zmianie w II semestrze.

Shades of Hope in 20th- and 21st- Century Literature

Instytut Filologii Angielskiej UJ zaprasza na konferencję studencko-doktorancką "Shades of Hope in 20th- and 21st-Century Literature", drugą z cyklu NEWstories, która odbędzie 7 marca 2020 w Collegium Paderevianum B.

CTER Assessment Literacy Workshop 2020

The Consortium for Translation Education Research (CTER) in association with the University of Westminster in London, England and the Jagiellonian University in Kraków, Poland are pleased to announce a jointly organised workshop on assessment literacy for translator trainers.

Polsko-wschodniosłowiańskie kontakty językowe, literackie, kulturowe

Ogólnopolskie Seminarium Młodych Językoznawców Językoznawstwo XXI wieku – tradycja i nowoczesność Pobierowo 9-10 maja 2020 roku

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Seminarium Młodych Językoznawców na temat: Językoznawstwo XXI wieku – tradycja i nowoczesność, które odbędzie się w dniach 9-10 maja 2020 roku w Ośrodku Wypoczynkowo-Szkoleniowym US w Pobierowie. Seminarium jest organizowane przez młodych adeptów nauki – doktorantów Instytutu Językoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego, a patronat nad nim objęła dyrektor Instytutu Językoznawstwa US, dr hab. Adrianna Seniów, prof. US. Ufamy, że szeroka formuła spotkania pozwoli uczestniczyć w nim doktorantom, którzy podejmują badania nad różnymi problemami lingwistyki i rozpatrują je z perspektywy zarówno tradycyjnych metod i narzędzi badawczych, jak i posiłkują się nowymi, pionierskimi metodologiami.

Komunikaty Prorektora UJ ds. badań naukowych i funduszy strukturalnych

Dokonania Naukowe Doktorantów