Studia Doktoranckie

Konsultacje dr. hab. Jana Balbierza

14.06.2019
Dodatkowe konsultacje w sesji z dr. hab. Janem Balbierzem odbędą się w dn. 18 i 25 czerwca w godz. 15.30.-16.30. w sali 309.

Ankiety do zajęć

13.06.2019
Szanowni Państwo, zachęcamy do wypełniania ankiet dotyczących oceny zajęć dydaktycznych w mijającym roku akademickim.

Wykłady gościnne prof. Ákosza Bertalana Apatóczkyego

23.05.2019
Instytut Językoznawstwa oraz Instytut Orientalistyki serdecznie zapraszają wykłady, które wygłosi dr hab. Ákos Bertalan Apatóczky, sinolog i mongolista z Uniwersytetu Kościoła Reformowanego im. Gáspára Károliego (Węgry)

Copernicus Festival 2019:

17.05.2019
Serdecznie zapraszamy na szóstą edycję Copernicus Festival 2019: Język, który odbędzie się w dniach 21 - 26 maja.

STUDENCKO-DOKTORANCKA KONFERENCJA NAUKOWA "KONFRONTACJE Z PRZEKŁADEM", Uniwersytet Śląski

13.05.2019
W imieniu Koła Naukowego TRANSLATIO, Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Komisji Przekładoznawczej Międzynarodowego Kongresu Slawistów mamy zaszczyt zaprosić filologów różnych specjalności (rusycystów, slawistów, anglistów, germanistów, romanistów i in.) a także wszystkie inne zainteresowane osoby do udziału w konferencji KONFRONTACJE Z PRZEKŁADEM. Konferencja odbędzie się w dniu 25 czerwca 2019 roku w budynku Wydziału Filologicznego w Sosnowcu, ul. Grota Roweckiego 5. Termin nadsyłania zgłoszeń: 9 czerwca.

Szkolenie z metod stosowanych w badaniach terenowych w językoznawstwie

07.05.2019
Serdecznie zapraszamy na szkolenie z metod stosowanych w badaniach terenowych w językoznawstwie, które odbędzie się w Instytucie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w dniach od 13 do 17 maja. Poprowadzą je prof. Peter Austin ze School of Oriental and Asian Studies w Londynie i dr Charlotte Hemmings z Uniwersytetu Oksfordzkiego. Liczba miejsc jest ograniczona. Szkolenie prowadzone będzie w języku angielskim

Odwołanie dyżuru Kierownika Studiów

24.04.2019
Kierownik Studiów Doktoranckich odwołuje dyżur w dniu 25.04.2019 r. W pilnych sprawach możliwy jest bezpośredni kontakt telefoniczny z prof. Bielawskim. Ponadto przypominamy, że w dniach 25.04. - 3.05.2019 r. sekretariat jest nieczynny.

preludi-1

18.04.2019
Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące przygotowania wniosków o finansowanie projektów badawczych w ramach konkursu NCN – PRELUDIUM 17. Spotkanie odbędzie się 9 maja 2019 r. w godzinach 10:00-13:30 w CAWP, ul. Czapskich 4, I piętro, sala 109. W załączniku przesyłam szczegółowy program wydarzenia, informacje o tym wydarzeniu zamieściliśmy też na naszej stronie internetowej. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o zgłaszanie udziału w szkoleniu na adres mailowy: cawp-szkolenia@uj.edu.pl Osobą do kontaktu w tej sprawie jest Natalia Musiał, tel. 12 663 30 33, e-mail: nat.musial@uj.edu.pl

Informacja w sprawie osiągnięć naukowych branych pod uwagę w ramach postępowań w sprawie nadania stopnia doktora wszczynanych na podstawie nowych zasad od 1 października 2019 r.

17.04.2019
Szanowni Państwo Doktoranci! W związku z wątpliwościami dotyczącymi osiągnięć naukowych, które będą brane pod uwagę podczas składania wniosku o wyznaczenie promotora lub promotorów w ramach postępowań w sprawie nadania stopnia doktora wszczynanych na podstawie nowych zasad od 1 października 2019 r, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z zamieszczonymi wyjaśnieniami.

17.04.2019
Uprzejmie informuję o przerwach w pracy sekretariatu w następujących terminach: 19 kwietnia, 25 kwietnia do 3 maja br.