Studia Doktoranckie

Rejestracja na seminarium "Current perspectives in the study of ancient cultures and religious"

Uprzejmie informujemy, że rejestracja na międzywydziałowe seminarium "Current perspectives in the study of ancient cultures and religious" będące w ofercie Szkoły Doktorskiej trwa od 03.10. do 9.10.2019 r.

Dyżury Kierownika Studiów, godziny pracy sekretariatu w 2019/20

Uprzejmie informujemy, że roku akademickim 2019/20 prof. Krzysztof Bielawski dyżuruje w środy od godz. 10.00 do 11.30. Godziny pracy sekretariatu w 2019/20: Poniedziałek 10.00-12.00 Środa 10.30-12.00 Piątek 12.00- 16.00.

„PhDo” - naukowe stypendium doktoranckie

Szanowni Państwo, trwa kolejna edycja Programu Naukowych Stypendiów Doktoranckich Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „PhDo”. Program „PhDo” jest skierowany do doktorantów, którzy zostali przyjęci na stacjonarne studia doktoranckie w polskiej uczelni publicznej, w instytucie naukowym Polskiej Akademii Nauk albo w instytucie badawczym lub międzynarodowym instytucie naukowym działającym na terenie Polski.

REJESTRACJA NA SEMINARIA BADAWCZE - 2019/20 SEMESTR ZIMOWY

Uprzejmie informujemy, że rejestracja na seminaria dla doktorantów Wydziału Filologicznego - semestr zimowy 2019/20 rozpocznie się w środę 25.10.2019 r. przez USOSweb.

Konkurs dla uczestników studiów doktoranckich

W dniach 18 września-15 października 2019 odbędzie się edycja konkursu dla uczestników studiów doktoranckich. Zamieszczamy wszelkie niezbędne dokumenty (zasady konkursu oraz formularze wniosków)

VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Translatoryka i Translacje. Przekład poza słowami: o interdyscyplinarności w tłumaczeniu”

Zakład Italianistyki Uniwersytetu Łódzkiego, Studenckie Koło Italianistów ItaliAMO i Studenckie Koło Translatoryczne GIROL’AMO serdecznie zapraszają do udziału w VI Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Translatoryka i Translacje. Przekład poza słowami: o interdyscyplinarności w tłumaczeniu”

Semianria doktoranckie w roku akademickim 2019/2020

Oferta zajęć seminaryjnych w roku akademickim 2019/20 obejmuje seminaria doktoranckie doskonalące umiejętności badawcze w zakresie literaturoznawstwa i językoznawstwa z elementami przekładoznawstwa. Ponadto planowane są zajęcia doskonalące umiejętności dydaktyczne (kurs podstawowy i kursy specjalistyczne Ars Docendi). Prosimy o wstępne zapoznanie się z tematyką zajęć - informacja o rejestracji będzie dostępna przez USOSweb pod koniec tygodnia.

Dyżur Kierownika Studiów Doktoranckich

Uprzejmie informujemy, że w dniu 18.09.2019 r. dyżur prof. Krzysztofa Bielawskiego zostaje odwołany z powodu urlopu.

Stypendia doktoranckie, zwiekszenia stypendiów z dotacji projakościowej.

Uprzejmie informujemy, że w systemie USOSweb uruchomiony został nabór wniosków o przyznanie stypendium doktoranckiego oraz zwiększenie stypendium doktoranckiego z dotacji projakościowej w roku akademickim 2019/2020.

Stypendia 2019/20

Informacja w sprawie trybu składania wniosków o stypendia zostanie przekazana przez Dział Spraw Studenckich w najbliższych dniach bezpośrednio do wiadomości Państwa Doktorantów.