Wiadomości

11.03.2022
10 marca 2022 roku Uniwersytet Opolski nadał prof. Julianowi Kornhauserowi tytuł doktora honoris causa. W imieniu ojca dyplom odebrał syn profesora, dr Jakub Kornhauser. W uroczystości uczestniczył Dziekan Władysław Witalisz, który odczytał list gratulacyjny od Rektora Jacka Popiela. Wiersze Juliana Kornhausera czytał Andrzej Seweryn.
więcej o Tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Opolskiego dla prof. Juliana Kornhausera
Zmarł dr hab. Józef Górka, wieloletni pracownik IFG UJ

05.03.2022
Z głębokim żalem dowiedzieliśmy się o śmierci emerytowanego długoletniego pracownika IFG, dr. hab. Józefa Górki.
więcej o Zmarł dr hab. Józef Górka, wieloletni pracownik IFG UJ
Odszedł prof. dr hab. Wiesław Witkowski

02.03.2022
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 25 lutego 2022 roku zmarł Prof. dr hab. Wiesław Witkowski, wybitny filolog, slawista, językoznawca, Dyrektor Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej w latach 1984–1993, Kierownik Zakładu Języka Rosyjskiego w latach 1973–1993 oraz Kierownik Katedry Ukrainistyki od jej powstania w 1994 roku do 1997.
więcej o Odszedł prof. dr hab. Wiesław Witkowski

Spotkanie Wschodnie poświęcone haniebnej napaści putinowskiej Rosji na Ukrainę

26.02.2022
Katedra Kultury Słowian Wschodnich Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z Instytutem Humanistycznym Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie zapraszają na Spotkanie Wschodnie poświęcone haniebnej napaści putinowskiej Rosji na Ukrainę.
więcej o Spotkanie Wschodnie poświęcone haniebnej napaści putinowskiej Rosji na Ukrainę

25.02.2022
Дорогі Студенти, звертаємося до Вас з проханням повідомити нам, чи Ви в безпеці. Ми знаємо, що деякі з Вас поїхали в Україну на міжсеместрові канікули. Зв’яжіться, будь ласка, з нами, якщо Вам потрібна допомога.
więcej o КОНТАКТНА СКРИНЬКА ДЛЯ СТУДЕНТІВ З УКРАЇНИ, ЯКІ НАВЧАЮТЬСЯ НА ФІЛОЛОГІЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ