Uniwersytet Jagielloński zawiesza zajęcia!

10.03.2020
Decyzją władz Uniwersytetu Jagiellońskiego od dziś do 25 marca 2020 roku wstrzymuje się na Uniwersytecie Jagiellońskim, łącznie z Collegium Medicum, wszystkie zajęcia dydaktyczne.
więcej o Uniwersytet Jagielloński zawiesza zajęcia!

Dr Michał Choiński laureatem stypendium Fulbrighta

10.02.2020
Dr Michał Choiński, adiunkt w Instytucie Filologii Angielskiej UJ jest w gronie laureatów programu stypendialnego Fulbrighta, największego amerykańskiego programu wymiany naukowej i kulturalnej.
więcej o Dr Michał Choiński laureatem stypendium Fulbrighta

From Strangers to Neighbours

13.01.2020
W Instytucie Filologii Angielskiej UJ (Collegium Paderevianum A, I p.) można obejrzeć wystawę pt. "From Strangers to Neighbours", poświęconą relacjom polsko-irlandzkim. Wystawę przygotowała Ambasada Republiki Irlandii w Polsce.
więcej o From Strangers to Neighbours

Fizyka smutku została nagrodzona Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus

24.10.2019
Książka Georgiego Gospodinowa wydana nakładem Wydawnictwa Literackiego w tłumaczeniu Magdaleny Pytlak została nagrodzona Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus.
więcej o Fizyka smutku została nagrodzona Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus

Władca emiratu Szardża uhonorowany najwyższym odznaczeniem UJ

15.10.2019
15 października na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł Jego Wysokość szejk dr Sultan bin Muhammad Al Qasimi, władca emiratu Szardża w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, członek Najwyższej Rady Federalnej tego państwa.
więcej o Władca emiratu Szardża uhonorowany najwyższym odznaczeniem UJ