Wiadomości

14.07.2022
14 lipca 2022 w dziekanacie filologicznym dziekan Wydziału Polonistyki dr hab. Jarosław Fazan, prof. UJ oraz dziekan Wydziału Filologicznego dr hab. Władysław Witalisz, prof UJ, w obecności kierowników bibliotek wydziałowych dra Daniela Skwiruta i mgr Moniki Curyło podpisali porozumienie o współpracy między bibliotekami.
więcej o Porozumienie o współpracy między bibliotekami Wydziału Polonistyki i Wydziału Filologicznego
Zmarł Tomasz Marszewski

04.07.2022
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci doc. dra hab. Tomasza Marszewskiego (1928-2022).
więcej o Zmarł Tomasz Marszewski
Biblioteka prof. Roberta Weimanna dotarła do Krakowa

23.06.2022
Dzięki staraniom dziekana Wydziału Filologicznego i pani kierownik Biblioteki Wydziału Filologicznego, nasze zbiory biblioteczne wzbogaciły się o 3000 wartościowych książek z prywatnej biblioteki prof. Roberta Weimanna.
więcej o Biblioteka prof. Roberta Weimanna dotarła do Krakowa
Joanna Bocheńska laureatką Nagrody im. Benedykta Polaka

21.06.2022
25 czerwca w Sali Senatu UW odbędzie się uroczystość wręczenia Nagrody im. Benedykta Polaka. W tegorocznej 8. edycji członkowie kapituły nagrody wyłonili trzech laureatów, wśród nich dr hab. Joannę Bocheńską z Instytutu Orientalistyki. Gratulujemy.
więcej o Joanna Bocheńska laureatką Nagrody im. Benedykta Polaka
Odeszła mgr Vlasta Juchniewiczová

15.06.2022
9 czerwca 2022 odeszła Vlasta Juchniewiczová – wieloletni pracownik Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 2021 przeszła na emeryturę.
więcej o Odeszła mgr Vlasta Juchniewiczová