Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

20220625

Joanna Bocheńska laureatką Nagrody im. Benedykta Polaka

Joanna Bocheńska laureatką Nagrody im. Benedykta Polaka

25 czerwca w Sali Senatu UW odbędzie się uroczystość wręczenia Nagrody im. Benedykta Polaka. W tegorocznej 8. edycji członkowie kapituły nagrody wyłonili trzech laureatów, wśród nich dr hab. Joannę Bocheńską z Instytutu Orientalistyki. Gratulujemy.

To wyróżnienie przyznawane jest polskim obywatelom za „wybitne osiągnięcia eksploracyjne na ziemi, w morzu, w powietrzu i w kosmosie” oraz cudzoziemcom za „propagowanie polskich tematów badawczych i współpracę z naszymi naukowcami”.

Patronem nagrody jest zakonnik – franciszkanin Benedykt Polak, który wraz ze swym włoskim konfratrem Giovannim da Pian del Carpine w latach 1245-1247 odbył misję poselską do chana Mongołów, który przyjął ich w ówczesnej stolicy Imperium, Karakorum.

Kapitułę nagrody powołali: Oddział Polski The Explorers Club, Gmina Miejska Łęczyca, Powiat Łęczycki, Towarzystwo Naukowe Warszawskie. Patronat honorowy nad uroczystością objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, a nagrody finansowe dla laureatów ufundowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uroczystość odbędzie się 25 czerwca o godz. 16.00 w Sali Senatu, w Pałacu Kazimierzowskim przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 w Warszawie.