Biblioteka prof. Roberta Weimanna dotarła do Krakowa

Dzięki staraniom dziekana Wydziału Filologicznego i pani kierownik Biblioteki Wydziału Filologicznego, nasze zbiory biblioteczne wzbogaciły się o 3000 wartościowych książek z prywatnej biblioteki prof. Roberta Weimanna.

Robert Weimann (1928-2019) - anglista, literaturoznawca, teatrolog, znany badacz Williama Szekspira. Cenna kolekcja, zawierająca przede wszystkim pozycje o dramacie angielskim oraz angielskiej i niemieckiej literaturze średniowiecznej i renesansowej, została przetransportowana z rodzinnego domu profesora w Bernau pod Berlinem. Książki przekazała córka profesora, pani Gundula Weimann, realizując w ten sposób część testamentu swojego ojca. Po skatalogowaniu i opisaniu książki będą dostępne dla czytelników biblioteki wydziałowej. Dzięki pozyskanemu darowi Biblioteka Wydziału Filologicznego będzie w posiadaniu jednej z najlepszych kolekcji szekspirowskich w Polsce.