Konkurs na stanowisko stypendysty

17.12.2020
Kierownik projektu badawczego „Teoria wariancji językowej w świetle realizacji cech osoby, liczby i rodzaju podmiotu w gramatyce polskiej, kaszubskiej i śląskiej” ogłasza konkurs na stanowisko stypendysty/studenta (z możliwością pracy zdalnej).
więcej o Konkurs na stanowisko stypendysty

Grant na projekt mgr Ilony Kędzi w ramach konkursu "Preludium"

23.11.2020
Z radością informujemy, że mgr Ilona Kędzia, doktorantka w Zakładzie Języków i Kultur Indii i Azji Płd. Instytutu Orientalistyki, otrzymała grant na projekt finansowany w ramach konkursu "Preludium" Narodowego Centrum Nauki.
więcej o Grant na projekt mgr Ilony Kędzi w ramach konkursu "Preludium"
Zmiany w strukturze Wydziału Filologicznego

03.11.2020
Zarządzeniem nr 120 dnia 27 października 2020 roku Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego zatwierdził zmiany w strukturze Wydziału uchwalone wcześniej przez Radę Wydziału.
więcej o Zmiany w strukturze Wydziału Filologicznego

26.10.2020
więcej o Apel Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego do Władz RP w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października 2020 r.
Odeszła od nas dr hab. Monika Surma-Gawłowska

19.10.2020
Z wielkim żalem i smutkiem przychodzi nam przekazać wiadomość, że odeszła od nas pani doktor habilitowana Monika Surma-Gawłowska, wicedyrektor Instytutu Filologii Romańskiej w ostatniej kadencji, italianistka, wybitna badaczka dramatu i teatru włoskiego, a w szczególności komedii dell’arte. Życzliwa Koleżanka, pełna pasji badaczka literatury, ogromnie ceniona i lubiana przez studentów.
więcej o Odeszła od nas dr hab. Monika Surma-Gawłowska