Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Nawigacja okruszkowa Nawigacja okruszkowa

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości

Konkurs na stanowisko stypendysty

17.12.2020
Kierownik projektu badawczego „Teoria wariancji językowej w świetle realizacji cech osoby, liczby i rodzaju podmiotu w gramatyce polskiej, kaszubskiej i śląskiej” ogłasza konkurs na stanowisko stypendysty/studenta (z możliwością pracy zdalnej).
więcej o Konkurs na stanowisko stypendysty

Grant na projekt mgr Ilony Kędzi w ramach konkursu "Preludium"

23.11.2020
Z radością informujemy, że mgr Ilona Kędzia, doktorantka w Zakładzie Języków i Kultur Indii i Azji Płd. Instytutu Orientalistyki, otrzymała grant na projekt finansowany w ramach konkursu "Preludium" Narodowego Centrum Nauki.
więcej o Grant na projekt mgr Ilony Kędzi w ramach konkursu "Preludium"
Zmiany w strukturze Wydziału Filologicznego

Zmiany w strukturze Wydziału Filologicznego

03.11.2020
Zarządzeniem nr 120 dnia 27 października 2020 roku Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego zatwierdził zmiany w strukturze Wydziału uchwalone wcześniej przez Radę Wydziału.
więcej o Zmiany w strukturze Wydziału Filologicznego

Apel Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego do Władz RP w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października 2020 r.

26.10.2020
więcej o Apel Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego do Władz RP w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października 2020 r.
Odeszła od nas dr hab. Monika Surma-Gawłowska

Odeszła od nas dr hab. Monika Surma-Gawłowska

19.10.2020
Z wielkim żalem i smutkiem przychodzi nam przekazać wiadomość, że odeszła od nas pani doktor habilitowana Monika Surma-Gawłowska, wicedyrektor Instytutu Filologii Romańskiej w ostatniej kadencji, italianistka, wybitna badaczka dramatu i teatru włoskiego, a w szczególności komedii dell’arte. Życzliwa Koleżanka, pełna pasji badaczka literatury, ogromnie ceniona i lubiana przez studentów.
więcej o Odeszła od nas dr hab. Monika Surma-Gawłowska