Biblioteka Kraków nagrodziła badacza Wydziału Filologicznego

21.04.2020
W kwietniu laureatem Nagrody Krakowska Książka Miesiąca, promującej najciekawsze książki na rynku księgarskim, został dr Michał Milczarek z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wyróżnienie to otrzymał za książkę Donikąd. Podróże na skraj Rosji.
więcej o Biblioteka Kraków nagrodziła badacza Wydziału Filologicznego

Uniwersytet Jagielloński zawiesza zajęcia!

10.03.2020
Przewidywany termin zakończenia nadzwyczajnego trybu pracy obowiązującego całą społeczność akademicką Uniwersytetu Jagiellońskiego to 15 maja 2020 roku.
więcej o Uniwersytet Jagielloński zawiesza zajęcia!

Dr Michał Choiński laureatem stypendium Fulbrighta

10.02.2020
Dr Michał Choiński, adiunkt w Instytucie Filologii Angielskiej UJ jest w gronie laureatów programu stypendialnego Fulbrighta, największego amerykańskiego programu wymiany naukowej i kulturalnej.
więcej o Dr Michał Choiński laureatem stypendium Fulbrighta

From Strangers to Neighbours

13.01.2020
W Instytucie Filologii Angielskiej UJ (Collegium Paderevianum A, I p.) można obejrzeć wystawę pt. "From Strangers to Neighbours", poświęconą relacjom polsko-irlandzkim. Wystawę przygotowała Ambasada Republiki Irlandii w Polsce.
więcej o From Strangers to Neighbours

Fizyka smutku została nagrodzona Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus

24.10.2019
Książka Georgiego Gospodinowa wydana nakładem Wydawnictwa Literackiego w tłumaczeniu Magdaleny Pytlak została nagrodzona Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus.
więcej o Fizyka smutku została nagrodzona Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus