Call for Solidarity Fellowships for Threatened Scholars

03.10.2022
Center for Advanced Studies Southeast Europe (University of Rijeka) and Institute for Philosophy and Social Theory (University of Belgrade) are issuing a joint Call for Solidarity Fellowships for Threatened Scholars.
więcej o Call for Solidarity Fellowships for Threatened Scholars
Tytuł profesora dla Władimira Miakiszewa

25.09.2022
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z dn. 5 września br. nadał dr. hab. Władimirowi Miakiszewowi z Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej tytuł profesora nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo. Serdecznie gratulujemy!
więcej o Tytuł profesora dla Władimira Miakiszewa
Roman Sosnowski wybrany do Zarządu SILFI

07.09.2022
Miło nam poinformować, że prof. dr hab. Roman Sosnowski został wybrany do Zarządu SILFI, Międzynarodowego Stowarzyszenia Językoznawstwa i Filologii Włoskiej. Prof. Sosnowski będzie pełnił funkcję członka Zarządu Stowarzyszenia już po raz drugi, poprzednio w latach 2008–2014.
więcej o Roman Sosnowski wybrany do Zarządu SILFI

14.07.2022
14 lipca 2022 w dziekanacie filologicznym dziekan Wydziału Polonistyki dr hab. Jarosław Fazan, prof. UJ oraz dziekan Wydziału Filologicznego dr hab. Władysław Witalisz, prof UJ, w obecności kierowników bibliotek wydziałowych dra Daniela Skwiruta i mgr Moniki Curyło podpisali porozumienie o współpracy między bibliotekami.
więcej o Porozumienie o współpracy między bibliotekami Wydziału Polonistyki i Wydziału Filologicznego
Zmarł Tomasz Marszewski

04.07.2022
Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci doc. dra hab. Tomasza Marszewskiego (1928-2022).
więcej o Zmarł Tomasz Marszewski