Dr hab. Michał Németh członkiem Academia Europaea

06.07.2020
Z radością informujemy, że dr hab. Michał Németh, językoznawca z naszego Wydziału, kierownik grantu ERC poświęconego językowi karaimskiemu, został wybrany członkiem Academia Europaea, najważniejszego europejskiego towarzystwa naukowego.
więcej o Dr hab. Michał Németh członkiem Academia Europaea

Projekty z naszego Wydziału finansowane w konkursie UNA EUROPA

03.07.2020
Z radością informujemy, że dwa projekty z naszego Wydziału uzyskały finansowanie w konkursie UNA EUROPA. Gratulujemy prof. dr hab. Marii Maślance-Soro oraz dr Alicji Palecie.
więcej o Projekty z naszego Wydziału finansowane w konkursie UNA EUROPA

01.06.2020
więcej o Dr hab. Władysław Witalisz kandydatem na Dziekana Wydziału Filologicznego na kadencję 2020-2024

Biblioteka Kraków nagrodziła badacza Wydziału Filologicznego

21.04.2020
W kwietniu laureatem Nagrody Krakowska Książka Miesiąca, promującej najciekawsze książki na rynku księgarskim, został dr Michał Milczarek z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wyróżnienie to otrzymał za książkę Donikąd. Podróże na skraj Rosji.
więcej o Biblioteka Kraków nagrodziła badacza Wydziału Filologicznego

Uniwersytet Jagielloński zawiesza zajęcia!

10.03.2020
Przewidywany termin zakończenia nadzwyczajnego trybu pracy obowiązującego całą społeczność akademicką Uniwersytetu Jagiellońskiego to 15 maja 2020 roku.
więcej o Uniwersytet Jagielloński zawiesza zajęcia!