Odszedł Profesor Jacek Baluch

05.07.2019
3 lipca 2019 roku, po długiej chorobie, zmarł prof. dr hab. Jacek Baluch, były dyrektor Instytutu Filologii Słowiańskiej, a wcześniej m.in. ambasador Polski w Pradze.
więcej o Odszedł Profesor Jacek Baluch
Wizyta japońskiej pary książęcej

01.07.2019
29 czerwca na Uniwersytecie Jagiellońskim złożył wizytę brat obecnie panującego cesarza Japonii Naruhito książę Akishino wraz z małżonką księżną Kiko. Książęca para zwiedziła Muzeum UJ Collegium Maius oraz dokonała wpisu w księdze pamiątkowej.
więcej o Wizyta japońskiej pary książęcej
Odnowienie doktoratu prof. Stanisława Stabryły

18.06.2019
Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Senatu UJ, które odbyło się 17 czerwca w auli Collegium Maius, dokonano odnowienia po pięćdziesięciu latach doktoratu prof. Stanisława Stabryły - filologa klasycznego, należącego do grupy najwybitniejszych polskich uczonych i humanistów.
więcej o Odnowienie doktoratu prof. Stanisława Stabryły
Promocje habilitacyjne Wydziału Filologicznego

03.06.2019
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak przewodniczył uroczystym promocjom habilitacyjnym Wydziału Filologicznego, które odbyły się 30 maja w auli Collegium Maius UJ. 10 pracowników naukowych wysłuchało laudacji, po czym odebrało dyplomy.
więcej o Promocje habilitacyjne Wydziału Filologicznego
Wizyta delegacji z Beijing Union University

30.05.2019
29 maja na Uniwersytecie Jagiellońskim gościła delegacja z Beijing Union University (BUU) – chińskiej uczelni z siedzibą w Pekinie. W trakcie wizyty podpisano umowę o wymianie studenckiej na szczeblu wydziałowym.
więcej o Wizyta delegacji z Beijing Union University