Wizyta delegacji z Beijing Union University

29 maja na Uniwersytecie Jagiellońskim gościła delegacja z Beijing Union University (BUU) – chińskiej uczelni z siedzibą w Pekinie. W trakcie wizyty podpisano umowę o wymianie studenckiej na szczeblu wydziałowym.

W skład delegacji weszli prof. Zhou Zhicheng, wiceprzewodniczący Rady Uniwersytetu, prof. Zhao Hui, dyrektor Działu Spraw Studenckich, prof. Zhang Lingna, wicesekretarz ds. Wydziału Zarządzania, prof. Chu Tian, prodziekan Wydziału Nauk Humanistycznych oraz Liu Jing z Działu Wymiany Międzynarodowej i Komunikacji.

Wizyta rozpoczęła się od zwiedzenia Muzeum UJ Collegium Maius. Następnie w Sali Senackiej Collegium Novum delegację przyjął prof. Piotr Laidler z Zespołu ds. Internacjonalizacji UJ.

Głównym punktem spotkania było podpisanie porozumienia o wymianie studenckiej pomiędzy Wydziałem Filologicznym UJ a Beijing Union University (BUU). Umowę sygnowali prof. Elżbieta Górska, dziekan Wydziału Filologicznego oraz prof. Zhou Zhicheng. W spotkaniu udział wzięli również m.in. prodziekan Wydziału Filologicznego prof. Władysław Witalisz, dyrektor Instytutu Orientalistyki prof. Barabara Michalak-Pikulska oraz dr hab. Joanna Grzybek z Zakładu Japonistyki i Sinologii.

Więcej informacji oraz galeria zdjęć na stronie portalu UJ.

Zmarła dr Małgorzata Zimmermann, wieloletni pracownik IFG UJ
Wsparcie zbiórki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji
Konkurs na stanowisko stypendysty
Grant na projekt mgr Ilony Kędzi w ramach konkursu "Preludium"