Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Doktoraty 2018

mgr Weronika Sobita

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Weroniki Sobity zatytułowanej Textualisation as an Interpretative Strategy: Intermediality in Contemporary Verbal-Visual Artistic Texts (Tekstualizacja jako strategia interpretacyjna: intermedialność we współczesnych werbalno-wizualnych tekstach artystycznych) odbędzie się 13 grudnia 2018 r. o godzinie 15:00 w Sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Elżbieta Chrzanowska-Kluczewska.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Joanna Boratyńska-Sumara

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Joanny Boratyńskiej-Sumary zatytułowanej Transfer międzyjęzykowy w tworzeniu wypowiedzi pisemnej w języku niemieckim (L3) u polskich studentów filologii angielskiej odbędzie się 22 listopada 2018 r. o godzinie 15:00 w Sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Zofia Berdychowska.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Szymon Huptyś

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Szymona Huptysia zatytułowanej Innowacje apofoniczne języka litewskiego w ujęciu Słownika etymologicznego języka litewskiego Wojciecha Smoczyńskiego odbędzie się 15 listopada 2018 r. o godzinie 15:00 w Sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Wojciech Smoczyński.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Marta Pawłowska

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Marty Pawłowskiej zatytułowanej Kategoria rodzaju gramatycznego w językach hiszpańskim, katalońskim i judeohiszpańskim a gramatyka płci [La categoría del género gramatical en español, catalán y judeoespañol y la gramática de los sexos] odbędzie się 25 października 2018 r. o godzinie 15:00 w Sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Marcela Świątkowska.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Przemysław Biernat

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgra Przemysława Biernata zatytułowanej Ofiara krwawa w Grecji starożytnej w świetle danych filologicznych: Corpus Platonicum, Corpus Hippocraticum odbędzie się 14 czerwca 2018 r. o godzinie 15:00 w Sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest dr hab. Krzysztof Bielawski.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Elena Kurant

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Eleny Kurant zatytułowanej Авторские стратегии в драматургии Ивана Вырыпаева (Strategie autorskie w twórczości Iwana Wyrypajewa) odbędzie się 10 maja 2018 r. o godzinie 15:00 w Sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Halina Waszkielewicz.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Sara Moroz

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Sary Moroz zatytułowanej Les recueils manuscrits des recettes de cuisine des XVIe et XVIIe siècles, conservés dans la collection « berlinoise » à la Bibliothèque Jagellonne de Cracovie, comme source du savoir sur la cuisine française de ladite période. Etude linguistique et culturelle, accompagnée de l’édition critique de textes odbędzie się 8 marca 2018 r. o godzinie 15:00 w Sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest dr hab. Piotr Tylus, prof. UJ.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Anna Paluchowska-Messing

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Anny Paluchowskiej-Messing zatytułowanej Frances Burney i jej czytelnicy. Negocjacje wizerunku autorki odbędzie się 22 lutego 2018 r. o godzinie 15:00 w Sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Marta Gibińska-Marzec.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Piotr Borek

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgra Piotra Borka zatytułowanej Bhuszan Tripathi i historyczna pragmatyka dworskiej kultury literackiej języka bradź w państwie Marathów (XVII w.) odbędzie się 1 lutego 2018 r. o godzinie 15:00 w Sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest dr hab. Cezary Galewicz, prof. UJ.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Sonia Fajkis

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Soni Fajkis zatytułowanej Desengaño w hiszpańskiej powieści pikarejskiej i jego transformacje w literaturze francuskiej i angielskiej (XVII i XVIII wiek) odbędzie się 25 stycznia 2018 r. o godzinie 15:00 w Sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Barbara Sosień.

Recenzentami pracy doktorskiej są:

mgr Agnieszka Cierpich

Publiczna obrona pracy doktorskiej mgr Agnieszki Cierpich zatytułowanej Status i funkcje elementów angielskich w języku Polaków zatrudnionych w wybranych korporacjach międzynarodowych w Polsce odbędzie się 4 stycznia 2018 r. o godzinie 15:00 w Sali nr 30 w Collegium Novum przy ul. Gołębiej 24 w Krakowie.

Promotorem przewodu jest prof. dr hab. Elżbieta Mańczak-Wohlfeld.

Recenzentami pracy doktorskiej są: