Wiadomości

05.03.2019
Wydział Nauk Humanistycznych i Literatury Uniwersytetu Teherańskiego uhonorował 23.02.2019 r. prof. dr hab. Annę Krasnowolską z Instytutu Orientalistyki UJ za jej ogromny wkład w badania i propagowanie kultury oraz literatury perskiej.
więcej o Uniwersytet Teherański uhonorował prof. dr hab. Annę Krasnowolską z Instytutu Orientalistyki UJ
Network-Analysis and Spatial Stylometry in American Studies

18.02.2019
Dr Michał Choiński (IFA UJ) oraz Dennis Mischke (UniPostdam) otrzymali grant na rozwój współpracy badawczej między centrum Digital Humanities na Universität Potsdam oraz Instytutem Filologii Angielskiej UJ.
więcej o Network-Analysis and Spatial Stylometry in American Studies
Polski Produkt Przyszłości z Wydziału Filologicznego

14.02.2019
AudioMovie - aplikacja na telefon do obsługi audiodeskrypcji i audionapisów - trafiła na listę najbardziej innowacyjnych produktów i technologii. Narzędzie, którego pomysłodawczynią jest dr Anna Jankowska z Katedry do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową, nagrodzono w konkursie Polski Produkt Przyszłości organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
więcej o Polski Produkt Przyszłości z Wydziału Filologicznego
Uniwersytet Jagielloński powołał skład pierwszej rady uczelni

30.01.2019
Jednym z siedmiu członków rady jest dr hab. Dorota Szumska, prodziekan ds. badań naukowych i rozwoju Wydziału Filologicznego