Poland and Turkic Word

24.05.2019
„Polska i Świat Turecki” to tytuł dwudniowej, międzynarodowej konferencji, która odbyła się w Krakowie i zgromadziła prelegentów z Grecji, Kazachstanu, Kirgistanu, Niemiec, Polski, Rosji, Szwajcarii, Turcji i Ukrainy.
więcej o Poland and Turkic Word
Wybory do Rady Doskonałości Naukowej. Kandydatury zgłoszone przez UJ

05.04.2019
1 czerwca 2019 r. rozpocznie się pierwsza kadencja Rady Doskonałości Naukowej (RDN). To nowy organ działający na rzecz rozwoju kadry naukowej. Będzie dbał o najwyższe standardy jakości działalności naukowej wymagane do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora.
więcej o Wybory do Rady Doskonałości Naukowej. Kandydatury zgłoszone przez UJ

01.04.2019
Uniwersytet La Sapienza w Rzymie to jedna z najpotężniejszych i najbardziej prestiżowych akademii na świecie, a jej tradycje sięgają odległych początków XIV wieku.
więcej o Goście z rzymskiego Uniwersytetu Sapienza z roboczą wizytą na Wydziale Filologicznym

24.03.2019
Lingwistyka: przekład i komunikacja międzykulturowa oraz Intellectual Property and New Technologies to kierunki studiów II stopnia prowadzone przez Uniwersytet Jagielloński, które otrzymały certyfikaty "Studia z Przyszłością". Łącznie uhonorowano nimi ponad 70 wydziałów, katedr lub instytutów.
więcej o Certyfikat "Studia z Przyszłością" dla kierunku lingwistyka: przekład i komunikacja międzykulturowa
Wizyta delegacji Wydziału Filologicznego UJ na uniwersytetach w Chinach

19.03.2019
W dniach 5-14 marca na czterech uniwersytetach w Chinach przebywała delegacja Wydziału Filologicznego UJ: Dziekan Wydziału Filologicznego prof. dr hab. Elżbieta Górska, Prodziekan dr hab. Władysław Witalisz, Dyrektor Instytutu Orientalistyki prof. dr hab. Barbara Michalak-Pikulska oraz dr hab. Joanna Grzybek z Zakładu Japonistyki i Sinologii.
więcej o Wizyta delegacji Wydziału Filologicznego UJ na uniwersytetach w Chinach