Fizyka smutku została nagrodzona Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus

24.10.2019
Książka Georgiego Gospodinowa wydana nakładem Wydawnictwa Literackiego w tłumaczeniu Magdaleny Pytlak została nagrodzona Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus.
więcej o Fizyka smutku została nagrodzona Literacką Nagrodą Europy Środkowej Angelus
Władca emiratu Szardża uhonorowany najwyższym odznaczeniem UJ

15.10.2019
15 października na Uniwersytecie Jagiellońskim gościł Jego Wysokość szejk dr Sultan bin Muhammad Al Qasimi, władca emiratu Szardża w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, członek Najwyższej Rady Federalnej tego państwa.
więcej o Władca emiratu Szardża uhonorowany najwyższym odznaczeniem UJ
Sto lat orientalistyki na UJ

15.10.2019
14 października w auli Collegium Novum UJ odbyła się uroczysta inauguracja konferencji naukowej “Languages and Civilisations. Oriental Studies in Cracow 1919–2019”.
więcej o Sto lat orientalistyki na UJ

Inauguracja roku akademickiego 2019/2020

30.09.2019
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak zaprasza na uroczyste rozpoczęcie 656. roku akademickiego w naszej uczelni