Literacki Nobel 2022 dla Annie Ernaux

07.10.2022
Annie Ernaux, laureatka literackiego Nobla 2022, należy dzisiaj bez wątpienia do najbardziej cenionych i rozpoznawalnych w świecie pisarzy języka francuskiego.
więcej o Literacki Nobel 2022 dla Annie Ernaux
Inauguracja roku akademickiego 2022/23 w Instytucie Orientalistyki

06.10.2022
5 października 2022 roku o godzinie 10.00 w Auli Collegium Novum odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/23 w Instytucie Orientalistyki Wydziału Filologicznego UJ.
więcej o Inauguracja roku akademickiego 2022/23 w Instytucie Orientalistyki
Call for Solidarity Fellowships for Threatened Scholars

03.10.2022
Center for Advanced Studies Southeast Europe (University of Rijeka) and Institute for Philosophy and Social Theory (University of Belgrade) are issuing a joint Call for Solidarity Fellowships for Threatened Scholars.
więcej o Call for Solidarity Fellowships for Threatened Scholars
Tytuł profesora dla Władimira Miakiszewa

25.09.2022
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z dn. 5 września br. nadał dr. hab. Władimirowi Miakiszewowi z Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej tytuł profesora nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo. Serdecznie gratulujemy!
więcej o Tytuł profesora dla Władimira Miakiszewa
Roman Sosnowski wybrany do Zarządu SILFI

07.09.2022
Miło nam poinformować, że prof. dr hab. Roman Sosnowski został wybrany do Zarządu SILFI, Międzynarodowego Stowarzyszenia Językoznawstwa i Filologii Włoskiej. Prof. Sosnowski będzie pełnił funkcję członka Zarządu Stowarzyszenia już po raz drugi, poprzednio w latach 2008–2014.
więcej o Roman Sosnowski wybrany do Zarządu SILFI