Inauguracja roku akademickiego 2022/23 w Instytucie Orientalistyki

5 października 2022 roku o godzinie 10.00 w Auli Collegium Novum odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/23 w Instytucie Orientalistyki Wydziału Filologicznego UJ.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz Uniwersytetu Jagiellońskiego: Prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. dr hab. Dorota Malec,Dziekan Wydziału Filologicznego UJ dr hab. Władysław Witalisz, prof. UJ, Prodziekan Wydziału Filologicznego ds. dydaktyki dr hab. Anna Klimkiewicz, prof. UJ. Honorowymi gośćmi wydarzenia byli: Ambasador Republiki Indii w Polsce i Litwie, Jej Ekscelencja Nagma M. Mallick, Honorowy Konsul Republiki Turcji w Krakowie Paweł Dowgier, przedstawiciel Konsulatu Honorowego Rzeczypospolitej Polskiej w Kolkacie (Indie) Joydeep Roy oraz Pełnomocnik Rządu Regionalnego Kurdystanu w Polsce Ziyad Raoof.

Dyrektor Instytutu Orientalistyki dr hab. Kinga Paraskiewicz, prof. UJ przywitała przybyłych na uroczystość gości, a także obecnych na sali pracowników Instytutu Orientalistyki oraz studentów.  Dziekan Wydziału Filologicznego dr. hab. Władysław Witalisz, prof. UJ oraz Pani Ambasador Indii Nagma M. Mallick również skierowali do zgromadzonych kilka słów powitania.

Podczas uroczystości odbyła się projekcja filmu upamiętniającego stulecie krakowskiej
Orientalistyki. Następnie dr Kishor Kumar kierujący Katedrą Studiów nad Indiami wygłosił Wykład inauguracyjny zatytułowany "The Power of Cultural Diplomacy with Special Reference to India-Poland Relations".

Po wykładzie Dyrektor Instytutu ds. studenckich dr. Marcin Gajec powitał nowych studentów krakowskiej Orientalistyki i zachęcił ich do wstępowania do Studenckich Kół Naukowych działających przy IO.

W części nieoficjalnej wydarzenia goście honorowi zwiedzili Collegium Maius, a Ambasador Indii Nagma M. Mallick spotkała się również z pracownikami i studentami indologii w siedzibie Instytutu Orientalistyki.