Śmierć naszego studenta

07.11.2022
W piątek 4 listopada br. otrzymaliśmy smutną wiadomość o nagłej śmierci naszego studenta, Pana Marcina Oświęcimki, który w ramach programu Erasmus+ przebywał w tym semestrze na stypendium w Hiszpanii. Pan Marcin był bardzo dobrym studentem, z wieloma zainteresowaniami akademickimi; aktywnie działał w Zarządzie Koła Naukowego Anglistów w naszym Instytucie. Rodzinie i Bliskim Pana Marcina składamy wyrazy najszczerszego współczucia.
więcej o Śmierć naszego studenta
Shades of Violence: Aggression and Domination in Indian Culture

03.11.2022
W dniach 27-29 października 2022 r. w sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej odbywała się międzynarodowa konferencja "Shades of Violence: Aggression and Domination in Indian Culture".
więcej o Shades of Violence: Aggression and Domination in Indian Culture
Szekspir w Krakowie

02.11.2022
W Instytucie Filologii Angielskiej, we współpracy z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie i Szkołą Aktorską SPOT, prowadzony jest projekt zatytułowany „Szekspir w Krakowie”.
więcej o Szekspir w Krakowie
Uroczystość na cześć prof. Adama Fałowskiego

02.11.2022
14 października w Collegium Novum odbyła się uroczystość, podczas której pożegnaliśmy odchodzącego na emeryturę prof. dra hab. Adama Fałowskiego, który w ubiegłym roku świętował Jubileusz 70-lecia.
więcej o Uroczystość na cześć prof. Adama Fałowskiego
Carlos Morton gościem Wydziału Filologicznego UJ

28.10.2022
W ostatnim tygodniu października Wydział Filologiczny UJ gościł znakomitego amerykańskiego dramatopisarza - prof. Carlosa Mortona.
więcej o Carlos Morton gościem Wydziału Filologicznego UJ