Ana Kocheva gościem Wydziału Filologicznego

10.11.2022
W listopadzie na Wydziale Filologicznym gościmy trójkę profesorów wizytujących. Do grona naszych gości należy również prof. Anna Kocheva z Instytutu Języka Bułgarskiego Bułgarskiej Akademii Nauk. Profesor wizytująca zajmuje się badaniem dialektów w języku bułgarskim, socjolingwistyką, historią języka bułgarskiego oraz leksykografią.
więcej o Ana Kocheva gościem Wydziału Filologicznego
Christopher T. Gullen z wizytą na Wydziale Filologicznym UJ

07.11.2022
Jednym z profesorów wizytujących na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego jest prof. Christopher T. Gullen z Westfield State Univeristy. Profesor specjalizuje się w nowych mediach oraz w kulturze cyfrowej.
więcej o Christopher T. Gullen z wizytą na Wydziale Filologicznym UJ
Śmierć naszego studenta

07.11.2022
W piątek 4 listopada br. otrzymaliśmy smutną wiadomość o nagłej śmierci naszego studenta, Pana Marcina Oświęcimki, który w ramach programu Erasmus+ przebywał w tym semestrze na stypendium w Hiszpanii. Pan Marcin był bardzo dobrym studentem, z wieloma zainteresowaniami akademickimi; aktywnie działał w Zarządzie Koła Naukowego Anglistów w naszym Instytucie. Rodzinie i Bliskim Pana Marcina składamy wyrazy najszczerszego współczucia.
więcej o Śmierć naszego studenta
Shades of Violence: Aggression and Domination in Indian Culture

03.11.2022
W dniach 27-29 października 2022 r. w sali konferencyjnej Biblioteki Jagiellońskiej odbywała się międzynarodowa konferencja "Shades of Violence: Aggression and Domination in Indian Culture".
więcej o Shades of Violence: Aggression and Domination in Indian Culture
Szekspir w Krakowie

02.11.2022
W Instytucie Filologii Angielskiej, we współpracy z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie i Szkołą Aktorską SPOT, prowadzony jest projekt zatytułowany „Szekspir w Krakowie”.
więcej o Szekspir w Krakowie