Konkurs przekładowy – Irlandia 2023

03.02.2023
Zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu przekładowego organizowanego przez Polskie Towarzystwo Badań Irlandystycznych i Fundację Kultury Irlandzkiej, przy wsparciu Ambasady Irlandii w Warszawie.
więcej o Konkurs przekładowy – Irlandia 2023
Ukrainiści zorganizowali wspólne kolędowanie

20.01.2023
W środę, 18 stycznia 2023 roku w IFW UJ odbyło się wspólne kolędowanie zorganizowane przez Koło Naukowe Ukrainistów UJ.
więcej o Ukrainiści zorganizowali wspólne kolędowanie
Odeszła prof. Elka Konstantinowa

13.01.2023
Z przykrością informujemy, że w wieku 90 lat odeszła prof. Elka Konstantinowa - literaturoznawczyni i wieloletnia lektorka języka bułgarskiego w Instytucie Filologii Słowiańskiej.
więcej o Odeszła prof. Elka Konstantinowa
Strona stworzona w Katedrze Przekładoznawstwa z dofinansowaniem NCBiR

13.01.2023
„Uchodźcy w Krakowie” to projekt realizowany przez studentki Katedry Przekładoznawstwa UJ pod kierunkiem dr Katarzyny Liber-Kwiecińskiej.
więcej o Strona stworzona w Katedrze Przekładoznawstwa z dofinansowaniem NCBiR

03.01.2023
Praca Marty Rejdych powstała w 2022 roku pod opieką dr Olgi Masteli.
więcej o Praca magisterska absolwentki Katedry Przekładoznawstwa na stronie unijnej Termcoord