Dr Michał Németh w europejskiej elicie naukowej

27.07.2018
Dr Michał Németh z Instytutu Językoznawstwa zdobył najbardziej prestiżowy na Starym Kontynencie grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council - ERC)
więcej o Dr Michał Németh w europejskiej elicie naukowej
Odeszła Pani Profesor Teresa Eminowicz-Jaśkowska

20.07.2018
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 17 lipca 2018 roku zmarła prof. dr hab. Teresa Eminowicz-Jaśkowska emerytowana profesor w Instytucie Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w poniedziałek, 23 lipca 2018 roku, o godz. 12.20 w kaplicy na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
więcej o Odeszła Pani Profesor Teresa Eminowicz-Jaśkowska
Wizyta delegacji UJ na Uniwersytecie Ca Foscari w Wenecji

09.07.2018
W dniach 27-29 czerwca na Uniwersytecie Ca Foscari w Wenecji przebywała delegacja Uniwersytetu Jagiellońskiego: Prorektor ds. dydaktyki prof. dr hab. Armen Edigarian, Pani Dziekan Wydziału Filologicznego prof. dr hab. Elżbieta Górska oraz prodziekan dr hab. Władysław Witalisz
więcej o Wizyta delegacji UJ na Uniwersytecie Ca Foscari w Wenecji
Austriacki Krzyż Honorowy dla Prof. Marii Kłańskiej

03.06.2018
W dniu 30 maja Prof. dr hab. Maria Kłańska została uhonorowana Austriackim Krzyżem Honorowym Nauki i Sztuki (Österreichisches Ehrenkreuz für Wissenschaft und Kunst).
więcej o Austriacki Krzyż Honorowy dla Prof. Marii Kłańskiej
Prof. Stanisław Stachowski wyróżniony tureckim odznaczeniem

18.05.2018
11 maja w Ambasadzie Turcji w Warszawie odbyła się ceremonia wręczenia odznaczenia za wybitne zasługi prof. dr. hab. Stanisławowi Stachowskiemu, emerytowanemu pracownikowi Instytutu Orientalistyki UJ.
więcej o Prof. Stanisław Stachowski wyróżniony tureckim odznaczeniem