WYTŁUMACZENIA (2) film, którego bohaterką jest Magda Heydel

09.11.2012
Zapraszamy do obejrzenia drugiego odcinka cyklu „WYTŁUMACZENIA" w reżyserii Sławomira Paszkieta, którego bohaterką jest Magda Heydel. Tłumaczka nie tylko opowiada o swojej wizji tłumaczenia, ale także możemy zobaczyć ją w akcji: podczas warsztatów dla – być może – przyszłych tłumaczy
więcej o WYTŁUMACZENIA (2) film, którego bohaterką jest Magda Heydel

Indie między kulturami

07.11.2012
W październiku 2012 roku Zakład Indianistyki Instytutu Orientalistyki UJ zorganizował cykl spotkań inaugurujących rok akademicki.
więcej o Indie między kulturami

Środki dla młodych naukowców

31.10.2012
Zakończyła się III edycja konkursu dla młodych naukowców, prosimy o odbieranie decyzji. Kolejny konkurs
więcej o Środki dla młodych naukowców

Wytłumaczenia – film, którego bohaterką jest prof. Elżbieta Tabakowska

31.10.2012
Zapraszamy na internetową premierę pierwszego odcinka cyklu WYTŁUMACZENIA w reżyserii Sławomira Paszkieta, którego bohaterką jest pani prof. Elżbieta Tabakowska, tłumaczka m.in. dzieł Normana Daviesa i autorka dwóch książek o przekładzie.
więcej o Wytłumaczenia – film, którego bohaterką jest prof. Elżbieta Tabakowska

Studenci Katedry UNESCO na Motorola Open Days

24.10.2012
19 października br. studenci Katedry UNESCO uczęszczający na zajęcia technical writing odwiedzili krakowską siedzibę firmy, gdzie uczestniczyli w panelu dla technical writerów „humaniści w motoroli" podczas Motorola Open Days.
więcej o Studenci Katedry UNESCO na Motorola Open Days