Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Małe Paderevianum - al. Adama Mickiewicza 11

Zespół budynków Paderevianum obejmuje kilka obiektów. Budynek przy ulicy Mickiewicza 11 usytuowany jest prostopadle do Alei Adama Mickiewicza, tuż za widocznym od ulicy Krupniczej i Alei Mickiewicza, charakterystycznym narożnym budynkiem Paderevianum 9A.

Pomiędzy budynkami zgrupowanymi w tym kompleksie znajduje się dziedziniec wyłożony kostką brukową, z popiersiem Ignacego Paderewskiego w centralnym punkcie oraz z trawnikami-klombami zlokalizowanymi od strony budynku Mickiewicza 9A.

„Małe Paderevianum” liczy pięć pięter. Jasny kolor fasady odróżnia budynek od pozostałych w tym zespole, utrzymanych w stonowanej kolorystyce ceglastego klinkieru. W jego fasadę wkomponowane są liczne przeszklenia i rozległe aluminiowe balustrady nawiązujące do balkonów zastosowanych w oryginalnej konstrukcji.

Sporządziła: Justyna Wasłowicz-Marczak

Są trzy możliwości dojścia do budynku:

  1. Od strony al. Mickiewicza: jest to szeroka przestrzeń – przejście między budynkami Mickiewicza 9A i Mickiewicza 11, w które skręcamy z chodnika wiodącego wzdłuż al. Mickiewicza. Wejście główne zlokalizowane jest po lewej stronie, po przejściu ok. 15 metrów wzdłuż budynku Mickiewicza 11, tuż za stojakami na rowery.
  2. Od strony ul. Krupniczej: jest to przestrzeń – przejście pomiędzy kolumnami budynku Mickiewicza 9A a wjazdem do garażu podziemnego od strony Auditorium Maximum. Znajdujemy się wtedy po przeciwnej stronie dziedzińca. Do budynku Mickiewicza 11 należy kierować się kilka kroków prosto, następnie skręcić lekko w lewo i przemierzając jak gdyby przekątną dziedzińca, przejść ok. 45 metrów, aby dotrzeć przed wejście główne.
  3. przez parter budynku Mickiewicza 9A: po wejściu głównymi drzwiami na parter narożnego budynku Mickiewicza 9A, należy kierować się prosto przez hol, przejść wzdłuż kontrastowego pasa płytek pomiędzy niewielkimi kamiennymi klombami i następnie dotrzeć do ręcznie otwieranych drzwi na dziedziniec naprzeciw wejścia głównego. Na zewnątrz od drzwi należy kierować się w lewo i idąc chodnikiem wzdłuż ściany budynku przemierzyć ok. 30 m.
    UWAGA: na końcu ściany zlokalizowany jest stojak na rowery, który należy ominąć z prawej strony, po przejściu ok. 5 metrów na wprost od chodnika i stojaka docieramy do drzwi wejściowych do budynku.

Drzwi wejściowe do budynku dostępne są z poziomu terenu. Są to szerokie, podwójne, przeszklone drzwi przesuwne, otwierane automatycznie. Od strony dziedzińca poprzedzone są ciemnoszarą wycieraczką, taką samą wycieraczkę napotykamy tuż po wejściu do wnętrza budynku.

Od drzwi wejściowych niebieski pas naprowadzający kieruje nas przez niewielki hol, w stronę przeciwległej ściany bezpośrednio na klatkę schodową.

Każde piętro wyróżnione zostało innym kolorem. Po wejściu schodami na dane piętro mamy przed sobą na ścianie wyróżnioną dużą cyfrę arabską, oznaczającą poziom, na którym się znajdujemy. Oznaczenia pięter w brajlu zostały zasygnalizowane na poręczach przy schodach. Kiedy idziemy z dołu, zgodnie z ruchem prawostronnym, oznaczenie w brajlu spotkamy u szczytu poręczy po prawej stronie klatki schodowej. Kiedy zaś schodzimy, oznaczenie będzie po prawej stronie na dolnym końcu poręczy.

Tuż przed wejściem na schody, na każdym spoczniku pomiędzy piętrami, napotykamy wypukłe pola uwagi. Pierwszy i ostatni stopień wyróżniony jest również kolorystycznie – jest jasnoszary – w odróżnieniu od pozostałych – ciemnoszarych.

W budynku jest jedna winda. Obsługuje ona piętra od minus 1 do 5. Aby do niej dotrzeć od wejścia głównego należy kierować się prosto przez hol i tuż przed wejściem na klatkę schodową odwrócić się w prawo. Znajdujemy się wówczas na wprost windy, na każdym piętrze wejście do windy oznaczone jest innym kolorem pola uwagi oraz wypukłościami.

Panel przywołujący znajduje się po prawej stronie drzwi na wysokości ok. 80 cm, zaś panel sterujący w windzie znajduje się pośrodku lewej ściany, przyciski rozmieszczone są na wysokości pomiędzy 90 a 110 cm. Numeracja na przyciskach zapisana jest również w brajlu. Winda odczytuje komunikaty głosowe w języku polskim, informujące o tym, że drzwi otwierają się lub zamykają oraz na jakim piętrze jesteśmy.

Winda wyposażona jest w dwa lustra – jedno znajduje się na wprost, drugie po prawej stronie od wejścia.

W budynku nie ma portierni. Najbliższe stanowisko portierów znajduje się w holu na parterze budynku Mickiewicza 9A. Kontakt telefoniczny z portiernią: 12 663 43 00.

W budynku nie ma szatni.

Szafki ubraniowe dla studentów znajdują się na poziomie minus 1.

Na poziomie minus 1 znajdują się magazyny biblioteki – jest to część dostępna tylko dla pracowników obiektu.

Zlokalizowane są tu także szafki z przeznaczeniem dla studentów. Po wyjściu z windy na poziomie minus 1, znajdujemy się w niewielkim korytarzu. Z każdej strony pod ścianami rozmieszczone są tutaj żółte szafki. Na wprost windy mamy cztery szafki, sześć szafek znajduje się po lewej stronie i osiem po prawej (w sumie 18). Szafki zamykane są na indywidualnie ustalany jednorazowo czterocyfrowy kod. Panele z przyciskami znajdują się na dwóch wysokościach (rozmieszczone są na przemian) – ok. 40 i 140 cm nad podłogą.

Na poziomie 0, na ścianie po prawej stronie od wejścia, nad drewnianą ławką, zawieszony jest kontrastowy plan dotykowy piętra z legendą również w brajlu.

Dalej za nim, tuż za drewnianą ławką na ścianie po prawej stronie zlokalizowane jest wejście do biblioteki i czytelni. Są to ręcznie otwierane przeszklone drzwi. Obniżony kontuar znajduje się po lewej stronie od wejścia do biblioteki. Naprzeciw niego, po prawej stronie zlokalizowane jest wejście do czytelni.

Po wyjściu z biblioteki po obydwu stronach pod ścianami mamy drewniane ławki. Za ławką po prawej stronie, znajduje się winda. Naprzeciwko wejścia do windy zlokalizowana jest sala wykładowa 0.3.

Po wejściu na parter głównym wejściem, pierwsze drzwi po lewej stronie prowadzą nas do mniejszego korytarza, w którym znajdują się wejścia do toalet. Z lewej strony tego korytarza mamy przeszkloną powierzchnię budynku – okna wychodzące na część dziedzińca. Pierwsze drzwi po prawej stronie w tej przestrzeni to wejście do toalety męskiej, następne damskiej. Na wprost od wejścia mieści się toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

  • Toaleta męska – w pierwszej części pomieszczenia umywalka usytułowana jest po prawej stronie, nad nią lustro, podajnik na mydło zawieszony jest na ścianie po prawej stronie umywalki. Na lewo od umywalki, za kolejnymi drzwiami,  znajduje się toaleta (po prawej stronie).
  • Toaleta damska – po wejściu po prawej stronie znajdują się dwie umywalki, nad nimi lustro, podajniki na mydło zawieszone są na ścianie po prawej stronie umywalek. Po lewej stronie od wejścia zlokalizowane są drzwi do dwóch kabin z toaletami na wprost.
  • Toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – po wejściu do przestronnej toalety dostosowanej na wprost mamy umywalkę, podajnik na mydło znajduje się po prawej stronie umywalki. Nad umywalką wisi lustro. Duże lustro, obejmujące całą sylwetkę znajduje się także na ścianie po prawej stronie od wejścia. Naprzeciw drzwi i lekko w prawo znajduje się toaleta (transfer na lewą stronę). Na ścianie po prawej stronie toalety zlokalizowany jest sznurek alarmu przyzywowego.

Światło w każdej toalecie zapala się automatycznie, reaguje na czujnik ruchu po wejściu do pomieszczenia. W każdej z toalet na ścianach rozmieszczone są wieszaki na dwóch wysokościach – ok. 110 i 170 cm.

Ok. 5 cm nad klamką każdej z toalet znajduje się informacja o pomieszczeniu w brajlu.

Na ścianie pomiędzy wejściem do toalet a salą wykładową 0.3. znajduje się tablica informacyjna z listą pomieszczeń przyporządkowanych do danego piętra.

Pierwsze piętro zaplanowane zostało jako część dydaktyczna.

Po wyjściu z windy, po prawej stronie znajduje się wejście na klatkę schodową. Są to pojedyncze, ręcznie otwierane drzwi, to od nich rozpoczyna się na tym piętrze zielony pas naprowadzający, który wiedzie do wejścia do sali seminaryjnej 1.2.

Kiedy po wyjściu z windy kierujemy się na wprost, docieramy do niewielkiej wnęki pomiędzy drewnianą ławką a zieloną częścią ściany, w której zlokalizowane jest dwoje drzwi:

  • drzwi na wprost od windy to wejście do sali wykładowej 1.4.
  • drzwi po prawej stronie to wejście do toalety damskiej – w pierwszym pomieszczeniu toalety po prawej stronie mieści się umywalka, nad nią lustro, podajnik na mydło zawieszony jest na ścianie po lewej stronie umywalki, dalsze drzwi to wejście do kabiny z toaletą usytuowaną na wprost.

Po wyjściu z tej wnęki mamy przed sobą nieduży hol, otoczony drewnianymi ławkami. Kiedy skierujemy się w prawo, równolegle do ściany, dotrzemy do sali wykładowej 1.3. Następna ściana to przeszklona przestrzeń wychodząca na dziedziniec Paderevianum. Naprzeciwko drzwi do sali wykładowej 1.3., po drugiej stronie holu znajdują się drzwi do sali seminaryjnej 1.2. Po lewej stronie drzwi, nad drewnianą ławką wisi kontrastowy plan dotykowy piętra z legendą również w brajlu. Kiedy mijamy go i idziemy dalej prosto, po prawej stronie otwiera nam się przestrzeń niewielkiego korytarza odchodzącego od holu. W korytarzu tym na wprost zlokalizowana jest sala wykładowa 1.1.

Po prawej stronie toaleta damska, która jednocześnie jest toaletą dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a po lewej toaleta męska.

  • Toaleta damska, dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – jest bardzo przestronna, po otwarciu drzwi na wprost znajduje się duże lustro obejmujące całą sylwetkę, po prawej stronie zlokalizowana jest umywalka, nad nią mniejsze lustro, podajnik na mydło zawieszony jest na ścianie po lewej stronie umywalki, tuż za poręczą. Po lewej stronie od wejścia znajduje się toaleta (transfer na prawą stronę), z poręczą po prawej stronie i liną do alarmu przyzywowego również po prawej.
  • Toaleta męska – w pierwszym pomieszczeniu toalety po prawej stronie znajdują się dwie umywalki, nad nimi lustro, podajnik na mydło zawieszony jest na ścianie pomiędzy umywalkami, dalsze drzwi to wejście do pomieszczenia z pisuarem usytuowanym po lewej stronie za przegrodą oraz wejściem do kabiny z toaletą po prawej stronie.

Drugie piętro zaplanowane zostało jako część dydaktyczna.

Po wyjściu z windy, po prawej stronie znajduje się wejście na klatkę schodową. Są to pojedyncze, ręcznie otwierane drzwi, to od nich rozpoczyna się na tym piętrze żółty pas naprowadzający, którego część odbijająca lekko w prawo wiedzie do sali seminaryjnej 2.3, natomiast część skręcająca lekko w lewo, rozgałęzia się na końcu i prowadzi do toalety dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – po lewej stronie i jednego z pokojów pracy cichej (2.1) należącego do Instytutu Filologii Klasycznej – po prawej stronie.

Kiedy po wyjściu z windy kierujemy się na wprost, docieramy do niewielkiej wnęki pomiędzy drewnianą ławką a żółtą częścią ściany, w której zlokalizowane jest dwoje drzwi:

  • drzwi na wprost od windy to wejście do sali wykładowej 2.5.
  • drzwi po prawej stronie to wejście do toalety damskiej – w pierwszym pomieszczeniu toalety po prawej stronie mieści się umywalka, nad nią lustro, podajnik na mydło zawieszony jest na ścianie po lewej stronie umywalki, dalsze drzwi to wejście do kabiny z toaletą usytuowaną na wprost.

Po wyjściu z tej wnęki mamy przed sobą nieduży hol, otoczony drewnianymi ławkami. Kiedy skierujemy się w prawo, równolegle do ściany, dotrzemy do sali wykładowej 2.4. Następna ściana to przeszklona przestrzeń wychodząca na dziedziniec Paderevianum. Naprzeciwko drzwi do sali wykładowej 2.4, po drugiej stronie holu znajdują się drzwi do sali seminaryjnej 2.3. Po lewej stronie drzwi, nad drewnianą ławką wisi kontrastowy plan dotykowy piętra z legendą również w brajlu. Kiedy mijamy go i idziemy dalej prosto, po prawej stronie otwiera nam się przestrzeń niewielkiego korytarza odchodzącego od holu. W korytarzu tym na ścianie na wprost zlokalizowane są drzwi do pokojów pracy cichej Instytutu Filologii Klasycznej – 2.1 po lewej stronie i 2.2 po prawej.

Pierwsze drzwi po prawej stronie tego korytarza to wejście do pomieszczenia ksero. Następne do pomieszczenia archiwum.

Drzwi po lewej stronie korytarza to wejście do toalety męskiej, która jednocześnie jest toaletą dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Jest ona bardzo przestronna. Po wejściu, na wprost drzwi znajduje się toaleta (transfer na prawą stronę). Kiedy zbliżamy się do niej, po lewej stronie na ścianie mijamy duże lustro obejmujące całą sylwetkę, na tej samej ścianie, dalej w stronę toalety znajduje się również podajnik na papier i lina alarmu przyzywowego. Po prawej stronie pomieszczenia zlokalizowana jest umywalka nad nią lustro, podajnik na mydło wisi na ścianie po lewej stronie umywalki. Na ścianie po prawej stronie od umywalki umiejscowione jest okno z matową szybą.

Po wyjściu z windy, po prawej stronie znajduje się wejście na klatkę schodową. Są to pojedyncze, ręcznie otwierane drzwi, to od nich rozpoczyna się na tym piętrze czerwony pas naprowadzający, który wiedzie do końca korytarza po lewej stronie i rozgałęzia się tam, prowadząc do dwóch pokoi pracy cichej należących do Instytutu Filologii Klasycznej – pokoju 3.1 po lewej i pokoju 3.3 po prawej stronie.

Po wyjściu z windy na tym piętrze, jesteśmy w niewielkim korytarzu, który odchodzi w dwie strony.

Kiedy skierujemy się na wprost od windy, dotrzemy do pokoju pracy cichej Instytutu Językoznawstwa – 3.6. Idąc od windy na wprost, będziemy mijali:

  • pierwsze drzwi po prawej stronie to wejście do toalety męskiej – w pierwszym pomieszczeniu toalety po prawej stronie mieści się umywalka, nad nią lustro, podajnik na mydło zawieszony jest na ścianie po lewej stronie umywalki, dalsze drzwi to wejście do kabiny z toaletą usytuowaną na wprost.
  • drugie drzwi po prawej stronie to wejście do pokoju pracy cichej Instytutu Językoznawstwa – 3.7.

Kiedy od windy skierujemy się na wprost, ale skręcimy lekko w stronę lewego roku korytarza dotrzemy do toalety damskiej, która jednocześnie jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Po wejściu po lewej stronie znajduje się umywalka, nad nimi lustro, podajnik na mydło zawieszony jest na ścianie po prawej stronie umywalki. Toaleta zlokalizowana jest na wprost od wejścia (transfer na lewą stronę). Lina alarmu przyzywowego znajduje się na ścianie na lewo od toalety. Na ścianie po prawej stronie od wejścia mamy duże lustro obejmujące całą sylwetkę.

Po wyjściu z tej toalety, mamy przed sobą korytarz. Około 2 m. po wyjściu z toalety w przestrzeni korytarza znajduje się filar, aby go ominąć należy trzymać się blisko prawej strony korytarza. Kiedy przemierzamy korytarz od strony toalety damskiej, dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, mijamy po kolei:

  • pierwsze drzwi po prawej stronie – pokój socjalny 3.5.
  • drugie drzwi po prawej stronie – pokój pracy cichej Instytutu Filologii Klasycznej – 3.4.
  • trzecie drzwi po prawej stronie (przy końcu korytarza) – Centrum Humanistyki Cyfrowej – 3.3.
  • na końcu korytarza – pokój pracy cichej Instytutu Filologii Klasycznej – 3.2.
  • po lewej stronie (przy końcu korytarza) – pokój pracy cichej Instytutu Filologii Klasycznej – 3.1.

Po lewej stronie korytarza znajduje się drewniana ławka.

 

Po wyjściu z windy, po prawej stronie znajduje się wejście na klatkę schodową. Są to pojedyncze, ręcznie otwierane drzwi, to od nich rozpoczyna się na tym piętrze niebieski pas naprowadzający, który wiedzie najpierw w lewo do wejścia do pokoju socjalnego, a następnie dalej w lewo, w głąb korytarza do pomieszczenia 4.2 – gabinetu dyrektora Instytutu Filologii Klasycznej.

Po wyjściu z windy na tym piętrze, jesteśmy w niewielkim korytarzu, który odchodzi w dwie strony.

Kiedy skierujemy się na wprost od windy, dotrzemy do pokoju pracy cichej Instytutu Filologii Klasycznej – 4.6, z którego przejść można dalej do pokoju – 4.7.

 Idąc od windy na wprost, będziemy mijali:

  • pierwsze drzwi po prawej stronie to wejście do toalety damskiej – w pierwszym pomieszczeniu toalety po prawej stronie mieści się umywalka, nad nią lustro, podajnik na mydło zawieszony jest na ścianie po lewej stronie umywalki, dalsze drzwi to wejście do kabiny z toaletą usytuowaną na wprost.
  • drugie drzwi po prawej stronie to wejście do pomieszczenia socjalnego.

Kiedy od windy skierujemy się na wprost, ale skręcimy lekko w stronę lewego końca korytarza dotrzemy do toalety męskiej, która jednocześnie jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Po wejściu po lewej stronie znajduje się umywalka, nad nimi lustro, podajnik na mydło zawieszony jest na ścianie po prawej stronie umywalki. Toaleta zlokalizowana jest na wprost od wejścia (transfer na lewą stronę). Lina alarmu przyzywowego znajduje się na ścianie na lewo od toalety. Na ścianie po prawej stronie od wejścia mamy duże lustro obejmujące całą sylwetkę.

Po wyjściu z tej toalety, mamy przed sobą korytarz. Około 2 m. po wyjściu z toalety w przestrzeni korytarza znajduje się filar, aby go ominąć należy trzymać się blisko prawej strony korytarza. Kiedy przemierzamy korytarz od strony toalety męskiej, dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, mijamy po kolei:

  • pierwsze drzwi po prawej stronie – sala seminaryjna 4.5.
  • drugie drzwi po prawej stronie – pokój socjalny 4.4.
  • trzecie drzwi po prawej stronie (przy końcu korytarza) – sala seminaryjna 4.3.
  • na końcu korytarza – gabinet dyrektora Instytutu Filologii Klasycznej – 4.2.
  • po lewej stronie korytarza – sekretariat Instytutu Filologii Klasycznej – 4.1.
Po lewej stronie korytarza znajduje się drewniana ławka.

Po wyjściu z windy, po prawej stronie znajduje się wejście na klatkę schodową. Są to pojedyncze, ręcznie otwierane drzwi, to od nich rozpoczyna się na tym piętrze turkusowy pas naprowadzający, który wiedzie najpierw w lewo do wejścia do gabinetu dyrektora Instytutu Językoznawstwa – 5.4, a następnie dalej w lewo, w głąb korytarza, gdzie na końcu rozgałęzia się w prawo do sekretariatu Instytutu Językoznawstwa 5.3 i w lewo do pokoju pracy cichej 5.1.

Po wyjściu z windy na tym piętrze, jesteśmy w niewielkim korytarzu, który odchodzi w dwie strony.

Kiedy skierujemy się na wprost od windy, dotrzemy do pokoju pracy cichej Instytutu Językoznawstwa – 5.6.

Idąc od windy na wprost, będziemy mijali:

  • pierwsze drzwi po prawej stronie to wejście do toalety męskiej – w pierwszym pomieszczeniu toalety po prawej stronie mieści się umywalka, nad nią lustro, podajnik na mydło zawieszony jest na ścianie po lewej stronie umywalki, dalsze drzwi to wejście do kabiny z toaletą usytuowaną na wprost.
  • drugie drzwi po prawej stronie to wejście do pokoju pracy cichej Instytutu Językoznawstwa – 5.7.

Kiedy od windy skierujemy się na wprost, ale skręcimy lekko w stronę lewego końca korytarza dotrzemy do toalety damskiej, która jednocześnie jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Po wejściu po lewej stronie znajduje się umywalka, nad nimi lustro, podajnik na mydło zawieszony jest na ścianie po prawej stronie umywalki. Toaleta zlokalizowana jest na wprost od wejścia (transfer na lewą stronę). Lina alarmu przyzywowego znajduje się na ścianie na lewo od toalety. Na ścianie po prawej stronie od wejścia mamy duże lustro obejmujące całą sylwetkę.

Po wyjściu z tej toalety, mamy przed sobą korytarz. Około 2 m. po wyjściu z toalety w przestrzeni korytarza znajduje się filar, aby go ominąć należy trzymać się blisko prawej strony korytarza. Kiedy przemierzamy korytarz od strony toalety damskiej, dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, mijamy po kolei:

  • pierwsze drzwi po prawej stronie – pokój pracy cichej 5.5.
  • drugie drzwi po prawej stronie – gabinet dyrektora Instytutu Językoznawstwa 5.4.
  • trzecie drzwi po prawej stronie (przy końcu korytarza) – sekretariat Instytutu Językoznawstwa 5.3.
  • na końcu korytarza – pokój pracy cichej Instytutu Językoznawstwa – 5.2.
  • po lewej stronie korytarza – pokój pracy cichej Instytutu Językoznawstwa – 5.1.

Po lewej stronie korytarza znajduje się drewniana ławka.

  • Przy wszystkich pomieszczeniach w budynku (z wyjątkiem toalet) znajdują się tabliczki informacyjne również z opisem w brajlu (w prawym dolnym rogu tabliczki). Nie ma reguły, tabliczki pojawiają się zarówno po lewej, jak i po prawej stronie drzwi na wysokości około 140 cm.
  • W przypadku toalet informacja o pomieszczeniu zapisana w brajlu zlokalizowana jest 5 cm nad klamką.
  • Światło w budynku zapala się jako reakcja na czujnik ruchu – zarówno w toaletach, jak i na korytarzach.
  • Na każdym piętrze na korytarzach pod ścianami rozmieszczone są drewniane ławki.
  • Budynek Collegium Paderevianum Mickiewicza 11 jest miejscem przyjaznym dla psów asystujących.
  • Na terenie budynku istnieje możliwość komunikacji w polskim języku migowym po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby.

Najbliższe przystanki
  • AGH/UR (200 – 350 metrów) – linie autobusowe: 144, 164, 169, 173, 179, 194, 301, 304, 307, 310, 469, 503.
  • Muzeum Narodowe (ok. 350 metrów) – linie autobusowe: 102, 124, 144, 152, 164, 169, 173, 179, 194, 301, 304, 307, 310, 424, 469, 502, 503.
  • Teatr Bagatela (ok. 700 metrów) – linie autobusowe: 124, 152, 424, 502; linie tramwajowe: 2, 4, 8, 13, 14, 18, 20, 24, 64.

 

W otoczeniu budynku wyznaczone są miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami – jedno znajduje się na chodniku wzdłuż ulicy Krupniczej. Dwa dostępne są na terenie parkingu podziemnego zespołu budynków Paderevianum (wjazd od strony ulicy Krupniczej, pomiędzy Collegium Paderevianum II a Auditorium Maximum. Aby dotrzeć na miejsce przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, po zjeździe na poziom parkingu minus 1, należy, zgodnie ze wskazanym kierunkiem ruchu skręcić najpierw w prawo, następnie dwa razy lekko w lewo. Miejsca parkingowe są oznaczone).

Z zewnętrznego miejsca parkingowego na chodniku najłatwiej dostać się do budynku Mickiewicza 11, wchodząc na dziedziniec przestrzenią pomiędzy kolumnami budynku Mickiewicza 9A a wjazdem do podziemnego garażu.

Z miejsc w garażu podziemnym najbliżej jest kierować się do budynku Mickiewicza 9A (z obydwu miejsc w łatwy sposób możemy dostać się do windy – kierujemy się w prawo, wzdłuż pasa dla samochodów, za ścianą oddzielającą miejsca parkingowe po prawej stronie mamy drzwi, po przejściu przez nie, również po prawej stronie, drzwi do windy i panel przywołujący windę), stamtąd z poziomu 0 możemy wyjść na dziedziniec.

Poziom 0:

  • Biblioteka – 0.1,
  • Czytelnia – 0.2,
  • Sala wykładowa – 0.3.

Piętro 1:

  • Sale wykładowe – 1.1, 1.3, 1.4,
  • Sala seminaryjna – 1.2.

Piętro 2:

  • Pokój pracy cichej – 2.1, 2.2,
  • Sala seminaryjna – 2.3,
  • Sala wykładowa – 2.4, 2.5.

Piętro 3:

  • Pokój pracy cichej – 3.1, 3.2, 3.4
  • Centrum Humanistyki Cyfrowej – 3.3,
  • Pokój socjalny – 3.5,
  • Pokój pracy cichej – 3.6, 3.7.

Piętro 4:

  • Sekretariat Instytutu Filologii klasycznej – 4.1,
  • Gabinet dyrektora Instytutu Filologii klasycznej – 4.2,
  • Sala seminaryjna – 4.3, 4.5,
  • Pokój socjalny – 4.4,
  • Pokój pracy cichej – 4.6, 4.7.

Piętro 5:

  • Pokój pracy cichej – 5.1, 5.2, 5.5, 5.6, 5.7,
  • Sekretariat Instytutu Językoznawstwa – 5.3,
  • Gabinet dyrektora Instytutu Językoznawstwa – 5.4.

Poziom 0: toalety zlokalizowane są po lewej stronie od wejścia głównego, w oddzielonym drzwiami niewielkim korytarzu mamy po kolei:

  • pierwsze drzwi po prawej stronie toalety męskiej,
  • drugie drzwi po prawej stronie - toaleta damska,
  • naprzeciwko wejścia – toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Piętro 1: toalety rozmieszczone są tu w różnych częściach kondygnacji:

  • toaleta damska – po wyjściu z windy należy kierować się kilka kroków prosto, następnie skręcić w prawo,
  • toaleta damska, dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – znajduje się w korytarzu, do którego kierujemy się, najpierw skręcając w lewo po wyjściu z windy, następnie idąc kilka kroków prosto, wejście do toalety to pierwsze drzwi po prawej stronie tego korytarza,
  • toaleta męska – znajduje się w korytarzu, do którego kierujemy się, najpierw skręcając w lewo po wyjściu z windy, następnie idąc kilka kroków prosto, wejście do toalety to pierwsze drzwi po lewej stronie tego korytarza.

Piętro 2: toalety rozmieszczone są tu w różnych częściach kondygnacji:

  • toaleta damska – po wyjściu z windy należy kierować się kilka kroków prosto, następnie skręcić w prawo,
  • toaleta męska, dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – znajduje się w korytarzu, do którego kierujemy się, najpierw skręcając w lewo po wyjściu z windy, następnie idąc kilka kroków prosto, wejście do toalety to pierwsze drzwi po lewej stronie tego korytarza.

Piętro 3: toalety rozmieszczone są tu w różnych częściach kondygnacji:

  • toaleta męska – po wyjściu z windy należy kierować się kilka kroków prosto, następnie skręcić w prawo,
  • toaleta damska, dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – po wyjściu z windy należy kierować się kilka kroków prosto, a następnie skręcić lekko w lewo do lewego rogu korytarza.

Piętro 4: toalety rozmieszczone są tu w różnych częściach kondygnacji:

  • toaleta damska – po wyjściu z windy należy kierować się kilka kroków prosto, następnie skręcić w prawo,
  • toaleta męska, dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – po wyjściu z windy należy kierować się kilka kroków prosto, a następnie skręcić lekko w lewo do lewego rogu korytarza.

Piętro 5: toalety rozmieszczone są tu w różnych częściach kondygnacji:

  • toaleta męska – po wyjściu z windy należy kierować się kilka kroków prosto, następnie skręcić w prawo,
  • toaleta damska, dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – po wyjściu z windy należy kierować się kilka kroków prosto, a następnie skręcić lekko w lewo do lewego rogu korytarza.