Spotkanie poświęcone publikacji pomnikowego przekładu na język polski Kodeksu Supraskiego

Zapraszamy na spotkanie poświęcone publikacji pomnikowego przekładu na język polski Kodeksu Supraskiego – niezwykłego zabytku słowiańskiej i światowej kultury literackiej, rękopisu widniejącego na liście Pamięci Świata UNESCO.

Rozmowa odbędzie się w kontekście wydarzeń ubiegłorocznego, jubileuszowego „Roku Kodeksu Supraskiego”, którego centralnym punktem było przygotowanie tego nadzwyczajnego wydania (pierwszy pełny przekład Kodeksu Supraskiego na język nowożytny).

W spotkaniu udział biorą:

Dr Tomasz Makowski (Dyrektor Biblioteki Narodowej)

Prof. dr hab. Aleksander Naumow (Akademia Supraska, Uniwersytet Ca’ Foscari Venezia)

Ks. Jarosław Jóźwik (Kanclerz Akademii Supraskiej)

Prof. dr hab. Adam Fałowski (IFW UJ)

Prof. UJ dr hab. Jan Stradomski (IFS UJ)

Prowadzenie: Prof. dr hab. Maciej Czerwiński (IFS UJ)

Patron wydarzenia: Dziekan Wydziału Filologicznego Prof. UJ dr hab. Władysław Witalisz

Spotkanie obędzie się 22 marca 2024 roku o godz. 15,30. Sala 52 Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego

Krajobraz, tożsamość i irlandzkie dziedzictwo kulturowe

Spotkanie z Martą Abramowicz

Wykład Prof. Rebekki Hains, stypendystki Fulbrighta na Wydziale Filologicznym