Wykład "Postkolonialna komparatystyka, konflikt Północ-Południe - potencjał społecznego zaangażowania w literaturze Karaibów i Brazylii ( Patrick Chamoiseau, Anthony Joseph, Itamar Vieira Junior)".

W ramach zebrania Zespołu Literaturoznawców Filologii Romańskiej zapraszamy serdecznie w czwartek 21 marca, sala A2 w Budynku A (Paderevianum, Mickiewicza 9) o godzinie 15.00. Tym razem nasza gościni, prof. Katarzyna Mroczkowska-Brand wygłosi wykład pod tytułem:

"Postkolonialna komparatystyka, konflikt Północ-Południe - potencjał społecznego zaangażowania w literaturze Karaibów i Brazylii ( Patrick Chamoiseau, Anthony Joseph, Itamar Vieira Junior)".

Krajobraz, tożsamość i irlandzkie dziedzictwo kulturowe

Spotkanie z Martą Abramowicz

Wykład Prof. Rebekki Hains, stypendystki Fulbrighta na Wydziale Filologicznym