Studia Doktoranckie

Zamknięcie przewodu doktorskiego - uchwała Rady Wydziału Filologicznego

Uchwała Rady Wydziału Filologicznego UJ z dnia 23 października 2014 roku.

Zamknięcie przewodu doktorskiego następuje po upływie pięciu lat od jego otwarcia, jeśli w tym czasie nie zostanie złożona rozprawa doktorska. Z chwilą zamknięcia przewodu kandydat do stopnia naukowego doktora, który był studentem studiów doktoranckich traci prawo do finansowania postępowania przez Wydział.

Ewentualne ponowne otwarcie przewodu może nastąpić jedynie z przeniesieniem kosztów przewodu na kandydata bądź jego pracodawcę, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Nauki i szkolnictwa Wyższego w sprawie wysokości i warunków wypłacania wynagrodzenia promotorowi oraz za recenzje…., (Dz.U., poz. 48). Przeniesienie kosztów będzie regulowane indywidualną umową z kandydatem. Uchwała obowiązuje kandydatów otwierających przewody doktorskie po 1.10.2014.

Data opublikowania: 07.11.2014
Osoba publikująca: Łukasz Bieńkowski