Studia Doktoranckie

Towarzystwo Doktorantów UJ

Celem TD UJ jest przede wszystkim reprezentowanie oraz obrona praw i interesów doktorantów na Uniwersytecie, a ponadto propagowanie koleżeńskiej współpracy i wzajemnej pomocy członków w sprawach naukowych i innych. Towarzystwo, stanowiąc organizację samorządową doktorantów naszego Uniwersytetu, bierze udział w procedurze uchwalania aktów prawnych dotyczących studiów III stopnia. Ponadto TD UJ prowadzi m.in. konkursy na dofinansowanie działalności doktorantów oraz różnego rodzaju szkolenia, które podnoszą kwalifikacje młodych naukowców. Towarzystwo pośredniczy również w sprawach związanych z otrzymaniem szeroko pojętej pomocy materialnej (w tym również miejsca w domach studenckich), a ponadto organizuje imprezy integracyjne oraz spotkania, jak na przykład Salon Naukowy, na których doktoranci mogą zaprezentować swoje badania i wygrać cenne nagrody.

Więcej szczegółów na stronie TD UJ - www.doktoranci.uj.edu.pl

Data opublikowania: 03.04.2014