Studia Doktoranckie

Konferencja informacyjna Funduszu Stypendialnego SCIEX

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, pełniąca rolę Punktu Kontaktowego Programu wymiany naukowej między Szwajcarią a nowymi państwami członkowskimi Unii Europejskiej Sciex-NMSch ma zaszczyt zaprosić na konferencję informacyjną, która odbędzie się: 24 czerwca 2013 roku w Warszawskim Domu Technika NOT, ul. Czackiego 3/5; 00-043 Warszawa.

Zaproszenie kierujemy do osób zajmujących się współpracą międzynarodową na uczelniach, pracowników Biur Współpracy z Zagranicą. Mamy nadzieję, że zainteresuje Państwa udział w Konferencji i uzyskanie informacji o możliwości pozyskania środków na stypendia dla doktorantów i młodych naukowców.

Zaproszenie kierujemy również do potencjalnych nowych stypendystów – młodych doktorantów, naukowców i badaczy zainteresowanych realizacją projektu w Szwajcarii, którzy zatrudnieni są na polskich uczelniach wyższych, w placówkach Polskiej Akademii Nauk oraz w krajowych instytutach badawczych.

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o powiadomienie ww. grup odbiorców, w tym samorządy doktorantów na Państwa uczelni, o możliwości wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Z góry bardzo dziękujemy za poświęcony czas i wysiłek.

W trakcie Konferencji, przedstawimy możliwości uzyskania dofinansowania na realizację projektu badawczego w Szwajcarii oraz zaprezentujemy osiągnięcia dotychczasowych stypendystów poprzez prezentację projektów stanowiących przykłady dobrej praktyki.

Uczestnikom Konferencji przybliżymy również wybrane zagadnienia dotyczące oceny złożonych wniosków oraz praktyczne aspekty wyjazdu do Szwajcarii.
Wśród prelegentów znajdą się pracownicy Ambasady Szwajcarii w Warszawie, Funduszu Stypendialnego SCIEX oraz dotychczasowi stypendyści Programu.

W załączeniu ramowy program Konferencji

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem zapraszamy do wypełnienia najpóźniej do dnia 17 czerwca 2013 formularza rejestracyjnego dostępnego poprzez link:
Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizator nie pokrywa kosztów dojazdu na Konferencję.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących kwestii organizacyjnych prosimy o kontakt:
Łukasz Sopyła lukasz.sopyla@frse.org.pl, tel. (22) 46 31 476 lub Anna Pavlovych anna.pavlovych@frse.org.pl, tel. (22) 46 31 474.
Data opublikowania: 07.06.2013
Osoba publikująca: Łukasz Bieńkowski