Studia Doktoranckie

Nowa wymiana bezposrednia do Sankt Petersburga i Kijowa w 2013

ROSJA - Uniwersytet Państwowy w Sankt Petersburgu

Nowa umowa podpisana 29.11.2012. Roczny limit wymiany wynosi 60 dni. Obejmuje wymianę pracowników naukowych i doktorantów (wyjazdy do 20 dni). Obowiazuje 3-miesięczny okres wyprzedzenia przed terminem wyjazdu do Sankt Petersburga, tj, obecne zgloszenia wyjazdow bede mogly byc realizowane od maja br.

Tematy wyszczególnione w zalaczniku do umowy na lata 2012-2016 obejmują następujące dziedziny:

• prawo: rzymskie, cywilne, handlowe, kryminalistyka, publiczne gospodarcze,
  • historia sztuki,
  • etnologia,
  • historia,
  • socjologia,
  • pedagogika,
  • polonistyka,
  • filologia wschodniosłowiańska,
  • filologia slowianska
  • Biblioteka Jagiellońska.

Uniwersytet w Sankt Petersburgu zapewnia bezpłatne zakwaterowanie i wypłaca diety (20 USD) dla uczestników wymiany z UJ.

UKRAINA - Narodowy Uniwersytet Kijowski im. Tarasa Szewczenki w Kijowie

Umowa podpisana 15.11.2012. Umowa przewiduje wymianę pracowników naukowo-dydaktycznych i doktorantów na krótkie wizyty (7-14 dni). Limit wymiany nie został określony – obowiązuje zasada wzajemności.

Umowa obejmuje wszystkie dziedziny.

Uniwersytet w Kijowie zapewnia tylko bezpłatne zakwaterowanie a DWM UJ wypłaca diety (30 USD)  uczestnikom wymiany z UJ.

Wypelnione formularze: "Zgloszenie na wyjazd" oraz "Program roboczy" do ww. uczelni nalezy zlozyc w DWM, do dr Marii Kantor (tel. 12 663 1226)

Termin skladania dokumentow:  do 31 stycznia 2013, DWM, Collegium Novum, pok. 8

Formularze i opis zasad wymiany bezposredniej sa dostepne na stronie DWM  www.uj.edu.pl/nauka/wspolpraca-miedzynarodowa/wymiana-bezposrednia

Przypominamy o dokładnym wypełnianiu zgłoszeń oraz zadeklarowanie środków jednostki (budżet jednostki, DS, PB i inne) na pokrycie pobytu gości zagranicznych w UJ. Deklaracja zawarta w zgłoszeniu musi być potwierdzona przez bezpośredniego dysponenta środków oraz przez Dziekana Wydziału. W chwili obecnej koszt jednego osobodnia, jakim obciążona będzie jednostka po zrealizowaniu wyjazdu pracownika do uczelni partnerskiej, wynosi 200 zł.

Równocześnie przypominamy, że wszystkie wyjazdy w ramach wymiany bezpośredniej wymagają akceptacji partnera zagranicznego.

Data opublikowania: 04.01.2013
Osoba publikująca: Łukasz Bieńkowski