Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wiadomości
Prof. Bela Horvath uczy miłości do literatury
W listopadzie na Wydziale Filologicznym UJ gościem jest prof. DSc dr hab. Bela Horvath, który przybył do nas na zaproszenie Zakładu Filologii Węgierskiej.
21.11.2022
Ana Kocheva gościem Wydziału Filologicznego
W listopadzie na Wydziale Filologicznym gościmy trójkę profesorów wizytujących. Do grona naszych gości należy również prof. Anna Kocheva z Instytutu Języka Bułgarskiego Bułgarskiej Akademii Nauk. Profesor wizytująca zajmuje się badaniem dialektów w języku bułgarskim, socjolingwistyką, historią języka bułgarskiego oraz leksykografią.
10.11.2022
Christopher T. Gullen z wizytą na Wydziale Filologicznym UJ
Jednym z profesorów wizytujących na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego jest prof. Christopher T. Gullen z Westfield State Univeristy. Profesor specjalizuje się w nowych mediach oraz w kulturze cyfrowej.
07.11.2022

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia
Staśko Markiewicz. Between Ireland and Poland
Towarzystwo Badań Irlandystycznych serdecznie zaprasza na dyskusję w ramach seminariów poświęconych literaturze, kulturze i polityce Irlandii. Gościem będzie Patrick Quigley.
02.12.2022
Spotkanie z literaturą słowacką
Zakład Filologii Słowackiej serdecznie zaprasza na Spotkanie z literaturą słowacką, w którym udział wezmą słowacki poeta Ivan Štrpka oraz wydawca słowackiej literatury Koloman Kertész Bagala.
23.11.2022
Bohemistyczny czwartek: spotkanie z Anną Radwan-Żbikowską
Instytut Filologii Słowiańskiej zaprasza na pierwszy w tym roku akademickim Bohemistyczny czwartek. 17 listopada o godz. 20:00, platforma Zoom.
17.11.2022

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Komunikaty
Spotkanie informacyjne ws. naboru na studia do Kolegium Europejskiego
Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie i College of Europe in Natolin zapraszają na spotkanie informacyjne w sprawie naboru na studia do Kolegium Europejskiego oraz stypendiów Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP dla najlepszych kandydatów z Polski.
30.11.2022
Najbliższy dyżur prodziekan ds. badań naukowych i rozwoju odwołany
Informujemy, że dyżur dr hab. Jadwigi Kity-Huber, prof. UJ w czwartek 17 listopada br. został odwołany.
17.11.2022
Zmiana godziny najbliższego dyżuru prodziekan ds. badań naukowych i rozwoju
Informujemy, że dyżur dr hab. Jadwigi Kity-Huber, prof. UJ w czwartek 10 listopada br. rozpocznie się wyjątkowo o godz. 13:30.
10.11.2022

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Konferencje
Żydzi w Zachodniej i Południowej Słowiańszczyźnie
Koło Naukowe Slawistów im. Tadeusza Lehra-Spławińskiego UJ zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Studencko-Doktoranckiej: Żydzi w Zachodniej i Południowej Słowiańszczyźnie, która odbędzie się 10 XII 2022 r. w IFS w Krakowie (ul. Ingardena 3).
10.12.2022
April Conference Fifteen - „Humanity/Humanities”
Instytut Filologii Angielskiej UJ zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji April Conference Fifteen. Najbliższa edycja konferencji nosi tytuł „Humanity/Humanities”.
20.04.2023 - 23.04.2023
ASPS Virtual Event Series IX P. 3: Iranian Heritage in Global and Regional Contexts
W imieniu Zakładu Iranistyki i Pracowni Interdyscyplinarnych Badań Eurazjatyckich Instytutu Orientalistyki UJ zapraszamy serdecznie na trzecią zdalną mini-konferencję Association for the Study of Persianate Societies.
28.11.2022