Akademicki Dzień Pamięci

Co roku 6 listopada obchodzony jest Akademicki Dzień Pamięci, który upamiętnia akcję Sonderaktion Krakau, podczas której aresztowano i przewieziono do obozów koncentracyjnych 183 krakowskich profesorów i nauczycieli akademickich. W tym roku oficjalne uroczystości związane z Akademickim Dniem Pamięci przeniesiono na 7 listopada.
więcej o Akademicki Dzień Pamięci
Wernisaż wystawy w Instytucie Filologii Słowiańskiej

W Instytucie Filologii Słowiańskiej 26 października 2022 odbył się wernisaż wystawy poświęconej jednej z najwybitniejszych postaci w słowackiej historii - Milanowi Rastislavowi Štefánikowi, generałowi, dyplomacie i naukowcowi.
więcej o Wernisaż wystawy w Instytucie Filologii Słowiańskiej
Dyskusja o prawach kobiet w Iranie

Zakład Iranistyki i Pracownia Interdyscyplinarnych Badań Eurazjatyckich Instytutu Orientalistyki UJ serdecznie zapraszają na zdalną dyskusję o prawach kobiet w Iranie w najbliższą środę, 26 października o 18.00.
więcej o Dyskusja o prawach kobiet w Iranie
Spotkanie autorskie z Sabine Scholl

Instytut Filologii Germańskiej wraz z Austriackim Forum Kultury zapraszają na spotkanie autorskie z Sabine Scholl. Pisarka będzie czytała fragmenty powieści „Die im Schatten, die im Licht”.
więcej o Spotkanie autorskie z Sabine Scholl

W weekend 7-9 października odbywać się będą kolejne wydarzenia z serii Krakowskich Nocy - tym razem czeka nas Noc Poezji, której motywem przewodnim w bieżącym roku jest szeroko pojmowana wolność. Wstęp wolny.
więcej o TUTAJ MAMY BLISKI WSCHÓD - ziemię poezji i smutku, wolnych wierszy i niewolnych poetów