Instytut Orientalistyki zainaugurował 97. rok akademicki

04.10.2016
Z udziałem rektora UJ prof. Wojciecha Nowaka, dziekan Wydziału Filologicznego dr hab. Elżbiety Górskiej, prof. UJ, dyrektor Instytutu Orientalistyki UJ prof. Barbary Michalak-Pikulskiej oraz wiceminister spraw zagranicznych dr Joanny Wroneckiej odbyła się inauguracja roku akademickiego 2016/2017 w Instytucie Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (IO UJ)
więcej o Instytut Orientalistyki zainaugurował 97. rok akademicki

O poszukiwaniu sensów mówi prof. Marcela Świątkowska

07.07.2016
"Rozmyślając nad tematem doktoratu, ambitnie szukałam czegoś, co nie było jeszcze zbytnio opisane. Zdałam sobie sprawę z tego, że warto byłoby zająć się czymś związanym z werbalizacją emocji. Stąd moje zainteresowanie wykrzyknikami."
więcej o O poszukiwaniu sensów mówi prof. Marcela Świątkowska

Związki polsko-chorwackie na przestrzeni wieków. Historia, kultura, literatura

24.06.2016
Konferencja naukowa organizowana przez Instytut Filologii Słowiańskiej UJ oraz Ambasadę Republiki Chorwacji w Polsce w 25. rocznicę ogłoszenia niepodległości i uznania Republiki Chorwacji