Literacki Nobel dla Louise Elizabeth Glück

09.10.2020
Louise Elizabeth Glück, urodzona w Nowym Jorku 22 kwietnia 1943 roku, jest autorką dwunastu zbiorów poezji, wśród których wyróżniają się dwa: „The Wild Iris” („Dziki irys”), nagrodzony nagrodą Pulitzera w 1993 roku, oraz „Faithful and Virtuous Night” („Wierna i cnotliwa noc”), opublikowany w roku 2014.
więcej o Literacki Nobel dla Louise Elizabeth Glück
Nowe władze Wydziału Filologicznego

01.09.2020
Podczas uroczystości objęcia stanowiska Rektora UJ nastąpiło także przekazanie władz prorektorskich i dziekańskich w kadencji 2020-2024.
więcej o Nowe władze Wydziału Filologicznego
Zmarł prof. Franciszek Ziejka

19.07.2020
Prof. Ziejka w latach 1990-1993 był dziekanem Wydziału Filologicznego UJ, następnie prorektorem UJ, a w latach 1999-2005 sprawował funkcję rektora UJ.
więcej o Zmarł prof. Franciszek Ziejka
Dr hab. Michał Németh członkiem Academia Europaea

06.07.2020
Z radością informujemy, że dr hab. Michał Németh, językoznawca z naszego Wydziału, kierownik grantu ERC poświęconego językowi karaimskiemu, został wybrany członkiem Academia Europaea, najważniejszego europejskiego towarzystwa naukowego.
więcej o Dr hab. Michał Németh członkiem Academia Europaea
Projekty z naszego Wydziału finansowane w konkursie UNA EUROPA

03.07.2020
Z radością informujemy, że dwa projekty z naszego Wydziału uzyskały finansowanie w konkursie UNA EUROPA. Gratulujemy prof. dr hab. Marii Maślance-Soro oraz dr Alicji Palecie.
więcej o Projekty z naszego Wydziału finansowane w konkursie UNA EUROPA