Grant na projekt mgr Ilony Kędzi w ramach konkursu "Preludium"

23.11.2020
Z radością informujemy, że mgr Ilona Kędzia, doktorantka w Zakładzie Języków i Kultur Indii i Azji Płd. Instytutu Orientalistyki, otrzymała grant na projekt finansowany w ramach konkursu "Preludium" Narodowego Centrum Nauki.
więcej o Grant na projekt mgr Ilony Kędzi w ramach konkursu "Preludium"
Zmiany w strukturze Wydziału Filologicznego

03.11.2020
Zarządzeniem nr 120 dnia 27 października 2020 roku Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego zatwierdził zmiany w strukturze Wydziału uchwalone wcześniej przez Radę Wydziału.
więcej o Zmiany w strukturze Wydziału Filologicznego

26.10.2020
więcej o Apel Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego do Władz RP w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 22 października 2020 r.
Odeszła od nas dr hab. Monika Surma-Gawłowska

19.10.2020
Z wielkim żalem i smutkiem przychodzi nam przekazać wiadomość, że odeszła od nas pani doktor habilitowana Monika Surma-Gawłowska, wicedyrektor Instytutu Filologii Romańskiej w ostatniej kadencji, italianistka, wybitna badaczka dramatu i teatru włoskiego, a w szczególności komedii dell’arte. Życzliwa Koleżanka, pełna pasji badaczka literatury, ogromnie ceniona i lubiana przez studentów.
więcej o Odeszła od nas dr hab. Monika Surma-Gawłowska
Studia orientalistyczne na UJ wróciły na al. Mickiewicza

12.10.2020
Instytut Orientalistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (IO UJ) powrócił do domu. Było to możliwe dzięki przebudowie tzw. starego Paderevianum, które od kilku lat było wyłączone z użytkowania. Uroczyste otwarcie budynku po gruntownej modernizacji odbyło się 9 października. - Wędrowaliśmy po Krakowie niczym beduińska karawana - mówi profesor Barbara Michalak-Pikulska, starosta budowy i wieloletnia dyrektor IO UJ.
więcej o Studia orientalistyczne na UJ wróciły na al. Mickiewicza