Żegnamy Panią dr Marię Korosadowicz-Strużyńską (1941-2022)

03.06.2022
Kilka dni temu otrzymaliśmy smutną wiadomość o śmierci dr Marii Korosadowicz-Strużyńskiej. Zanim przeszła na emeryturę w roku 1998, była Ona niezwykle cenionym dydaktykiem i metodykiem nauczania języka angielskiego w naszym Instytucie.
więcej o Żegnamy Panią dr Marię Korosadowicz-Strużyńską (1941-2022)
Laur Jagielloński dla prof. Marka Stachowskiego

26.05.2022
Mamy przyjemność poinformować o przyznaniu prof. dr. hab. Markowi Stachowskiemu tegorocznej nagrody Rektora UJ Laur Jagielloński w dziedzinie nauk humanistycznych oraz nauk społecznych. Serdecznie gratulujemy otrzymanego wyróżnienia.
więcej o Laur Jagielloński dla prof. Marka Stachowskiego

16.05.2022
11 maja br. Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki trzydziestej edycji konkursu START, w ramach którego przyznawane są roczne stypendia dla młodych naukowców wyróżniających się dorobkiem naukowym.
więcej o Dr Agata Pawlina nagrodzona stypendium Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START 2022
Profesor Grzegorz Przebinda o wojnie w Ukrainie

Alma Mater, maj 2022
więcej o Profesor Grzegorz Przebinda o wojnie w Ukrainie
Wolontariusze z IFW

06.05.2022
Grupa wolontariuszy IDU (Inicjatywa dla Ukrainy) z Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej wspiera miejskie organizacje w niesieniu pomocy uchodźcom.
więcej o Wolontariusze z IFW