$dateTool.format("MMMM yyyy",$eventSDate,$locale)

Pax Byzantino-Slava pod przewodnictwem IFS

Prof. Maciej Czerwiński został wybrany na kierownika sieci naukowej Pax Byzantino-Slava, prof. Jan Stradomski natomiast na jej głównego koordynatora naukowego.

Sieć naukowa Pax Byzantino-Slava wybrała prof. Macieja Czerwińskiego na jej kierownika na dwuletnią kadencję. W ten sposób Instytut Filologii Słowiańskiej UJ przejmuje przewodnictwo nad siecią, której członkami jest niemal trzydzieści instytucji naukowych z Bułgarii, Gruzji, Grecji, Włoch, Litwy, Czarnogóry, Polski, Serbii, Słowacji, Hiszpanii, Macedonii Północnej, Federacji Rosyjskiej.

Głównym naukowym koordynatorem w IFS został prof. Jan Stradomski, specjalista na polu badań realizowanych przez sieć, który będzie odpowiedzialny za działania statutowe zawarte w Konwencji Sieci. Chodzi o „wspólne wysiłki badawcze w domenie wartości kulturowych i duchowych ucieleśnianych przez koncept Pax Byzantino-Slava”.