Archiwum Kurdistan Photolibrary i kurdyjskie kobiety

W imieniu Muzeum Azji i Pacyfiku oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego mamy przyjemność zaprosić na spotkanie z Edith Maubec – Madame Chris Kutschera, twórczynią cyfrowego archiwum zdjęć Kurdistan Photolibrary. Seminarium odbędzie się w języku angielskim.
więcej o Archiwum Kurdistan Photolibrary i kurdyjskie kobiety
Wykład gościnny z okazji 250 rocznicy urodzin Rahel Levin Varnhagen (1771-1833)

Naszym gościem będzie prof. dr Barbara Hahn z Vanderbilt University (Nashville, TN), wybitna badaczka pisarstwa Rahel Levin Varnhagen oraz wydawczyni jej dzieł, częsty gość Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie.
więcej o Wykład gościnny z okazji 250 rocznicy urodzin Rahel Levin Varnhagen (1771-1833)
Wystawa fotograficzna: Jin, jiyan, azadî (Kobieta, życie, wolność)

Jin, jiyan, azadîto znany kurdyjski slogan używany w szczególności przez Kurdów w Turcji i Syrii dla propagowania walki zbrojnej podejmowanej przez kurdyjskie kobiety oraz ich zaangażowania politycznego i społecznego w innych częściach Kurdystanu, tj. także w Iranie i Iraku. To także tytuł innej dostępnej online wystawy fotograficznej autorstwa Sonji Hamad, która poświęcona jest partyzantkom walczącym w Syrii.
więcej o Wystawa fotograficzna: Jin, jiyan, azadî (Kobieta, życie, wolność)
14. Studenckie Warsztaty Tłumaczeniowe

Hasłem tegorocznej edycji są "Przestrzenie przekładu".
więcej o 14. Studenckie Warsztaty Tłumaczeniowe
Zapraszamy na warsztaty z przekładu filmowego

Wydział Filologiczny UJ zaprasza na warsztaty poświęcone przekładowi audiowizualnemu, ze szczególnym uwzględnieniem przekładu filmowego.
więcej o Zapraszamy na warsztaty z przekładu filmowego