Wizyta prezydenta Światowej Federacji Karate Tradycyjnego

W programie wizyty znalazło się spotkanie ze studentami japonistyki Instytutu Orientalistyki UJ oraz spotkanie z JM Rektorem UJ prof. Wojciechem Nowakiem, w którym udział wzięli także dwukrotny mistrz świata i jednocześnie prezes Akademii Karate Tradycyjnego w Krakowie Paweł Janusz, prof. Barbara Michalak-Pikulska, dyrektor Instytutu Orientalistyki UJ i kierownik Biura Sportu UJ Konrad Wełpa.

Rozmowa skoncentrowała się na japońskich sztukach walki oraz na najbliższych wspólnych planach i projektach – objęciem patronatem rektora UJ współorganizowanej przez Instytut Orientalistyki konferencji poświęconej zagadnieniom Budo, która ma się odbyć w 2016 r. w Krakowie. Poruszono także kwestię rozwoju sekcji karate tradycyjnego, a także ewentualnego stworzenia nowej specjalności studiów w ramach kierunku japonistyka, który poświęcony byłby Budo – japońskim sztukom walki połączonym z ćwiczeniami umysłu i ciała.

Więcej szczegółów oraz zdjęcia na stronie portalu UJ.

Data opublikowania: 10.05.2015
Osoba publikująca: Łukasz Bieńkowski