Wydział Filologiczny wśród 100 najlepszych wydziałów uczących języków nowożytnych według QS World University Ranking!!!

Tylko trzy polskie uczelnie znalazły się w rankingu QS World University Ranking dla kierunków studiów. W zestawieniu znalazły się zajęcia prowadzone przez Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski i Politechnikę Warszawską.

W QS World University Ranking dla kierunków studiów oceniono ponad 10 tys. programów prowadzonych na uczelniach na całym świecie. Dla każdego z 30 kierunków wybrano 200 najlepszych programów. Ostatecznie spośród blisko 3 tys. ocenianych instytucji w rankingu uwzględniono ich blisko 700.

Najlepiej w zestawieniu wypadł Uniwersytet Warszawski, który znalazł się na liście najlepszych uczelni dla siedmiu przedmiotów: filologii angielskiej, lingwistyki, języków nowożytnych, filozofii, fizyki (miejsce 101-150), a także geografii i matematyki (miejsce 151-200). Uczelnia poprawiła swój zeszłoroczny wynik, bo w 2013 roku do rankingu zakwalifikowano cztery prowadzone przez nią programy.

Uniwersytet Jagielloński doceniono za kształcenie dwóch przedmiotach: filologii angielskiej i języków nowożytnych. Trzecią polską uczelnią uwzględnioną w rankingu jest Politechnika Warszawska, która znalazła się wśród najlepiej uczących elektroniki i elektryki.

Nasz wydział znalazł się na 56 miejscu w świecie  wśród wydziałów oferujących dyplomy w zakresie języków nowożytnych w prestiżowym rankingu QS University Ranking. Tuż przed nami są Ecole normale supérieure, Paris, i Durham University, a za nami Katholieke Universiteit Leuven, La Sapienza, Rzym, Lancaster University, Leiden University i wiele innych. Zobacz ranking: http://www.topuniversities.com/university-rankings/university-subject-rankings/2014/modern-languages

W osobnej klasyfikacji dla jednostek oferujących studia w zakresie filologii angielskiej znaleźliśmy się na 107 miejscu obok Hebrew University of Jerusalem i Leiden University: http://www.topuniversities.com/university-rankings/university-subject-rankings/2014/english-language-literature

Quaquarelli Symmonds World University Ranking (QS) jest jednym z najważniejszych rankingów na świecie. QS publikuje trzy osobne zestawienia, oceniające całokształt działalności uczelni, dziedziny naukowe oraz kierunki studiów.

na podstawie naukawpolsce.pap.pl

Data opublikowania: 05.03.2014