$dateTool.format("MMMM yyyy",$eventSDate,$locale)

Doktoranci i Student Wydziału Filologicznego na Kongresie Historyków Języka

W dniach 27-28 czerwca 2023 roku na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbył się II Kongres Historyków Języka. Wzięło w nim udział ponad 100 badaczy historii języka z całej Polski, w 90% byli to doświadczeni językoznawcy.

Wyjątkiem była silna grupa młodych naukowców z naszej Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych, która, jako jedyna na Kongresie, była reprezentowana aż przez cztery osoby: Panią Annę Borowy, Panów: Mikołaja Dunikowskiego, Jana Germana i Aleksandra Juszczyńskiego. Wszyscy są absolwentami naszego Wydziału. Dodatkowo byli wspierani przez Studenta naszego Wydziału (filologii klasycznej), Pana Marcela Nowakowskiego. Wszyscy nasi młodzi badacze wygłosili ciekawe referaty.