Spotkanie inaugurujące projekt flagowy „European Heritage in the Jagiellonian Library. Digital Authoring of the Berlin Collections – Core Facility”

Dnia 27 kwietnia 2023 odbyło się spotkanie inauguracyjne w związku z restartem projektu flagowego „European Heritage in the Jagiellonian Library. Digital Authoring of the Berlin Collections – Core Facility”.

W trakcie spotkania przedstawiono projekt, jego zakres, strukturę i cele oraz wyzwania z nim związane. Zaprezentowały się wchodzące w jego skład platformy, koordynowane przez trzy różne jednostki Uniwersytetu Jagiellońskiego: Bibliotekę Jagiellońską (koordynator: prof. Remigiusz Sapa), Wydział Filologiczny (koordynatorka: prof. Jadwiga Miszalska) i Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej (koordynator: prof. Grzegorz Nalepa). Była możliwość dyskusji i wzajemnego poznania się osób zaangażowanych w projekt na różnych jego poziomach. W spotkaniu wziął udział Pan Prorektor Piotr Kuśtrowski.

Projekt flagowy „European Heritage in the Jagiellonian Library” został wznowiony 1 kwietnia 2023 r. Spotkanie inauguracyjne odbyło się w Strefie Studenckiej UJ, przy ul. Św. Anny 6.