październik 2022

Ivan Lovrenović gościem Instytutu Filologii Słowiańskiej

Data: 19.10.2022 - 20.10.2022
Ivan Lovrenović gościem Instytutu Filologii Słowiańskiej

W dniach 19-20 października w Instytucie Filologii Słowiańskiej gościł Ivan Lovrenović, znawca historii kultury Bośni i Hercegowiny.

Dwudniowe wydarzenie "Zrozumieć Bośnię z ekspertem" składało się z części otwartej dla wszystkich zainteresowanych (wykład wprowadzający na temat historii kultury Bośni i Hercegowiny oraz prezentacja książki "Bosanski križ") i części warsztatowej (Kultura ludowa i kultura wysoka w BiH; materialne dziedzictwo kulturowe BiH), w której udział wzięło 17 studentek i studentów filologii serbskiej i chorwackiej z Krakowa oraz z łódzkiej, warszawskiej, poznańskiej, wrocławskiej i śląskiej slawistyki. Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach programu Talent Management. Projekt zgłosiła p. Natalia Jurkiewicz (Koło Naukowe Slawistów UJ). Opiekunką merytoryczną całości była dr Dominika Kaniecka.